X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון מלון כשר מלון כשר הזמן שאטל הזמן שאטל הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה הזמן קונצרט הזמן קונצרט סיורים בוינה סיורים בוינה דלג על התור דלג על התור
 

קתדרלת סטפנוס הקדוש - St. Stephen's Cathedral

קתדרלת סנט סטפן - שטפנסדום וינה:

קתדרלת סן סטפן, הידועה גם בשמות קתדרלת סנט סטפן, קתדרלת סט. סטפן, קתדרלת סטפנוס הקדוש ובגרמנית Stephansdom – "שטפנסדום" מהווה אחד האתרים המומלצים ביותר לביקור בוינה, אטרקציה תיירותית בעל ערך תרבותי דתי והיסטורי.

המונומנט הדתי הממוקם בכתובת STEPHANSPLATZ 1 בסטפאנפלאץ - מרכז העיר העתיקה של בירת אוסטריה, מושך מאות אלפי מבקרים מדי שנה המתפעלים מהאדריכלות, הארכטיקטורה, ההדר והערך הדתי, תרבותי והיסטורי שיש לקתדרלה זו.

הזמן עכשיו סיור מודרך כולל כניסה למרפסת התצפית >>

קתדרלת שטפנסדום (סטפנדום) סטפנפלאץ וינה
קתדרלת שטפנסדום (סטפנדום) סטפנפלאץ וינה

מהי קתדרלת סנט סטפן?

זוהי הקתדרלה המרכזית ביותר באוסטריה המהווה את מקום מושבו של הארכיבישוף הקתולי של וינה.

לטפס למרפסת מגדל התצפית

קתדרלת סטפנוס הקדוש מרתקת, היא יפה מבחוץ, מרהיבה מבפנים, אך גולת הכותרת של הקתדרלה היא מרפסת התצפית ממנו נשקף נוף עוצר נשימה של קו הרקיע של וינה. מעמדת התצפית בראש המגדל של קתדרלת סטפנוס הקדוש תוכלו להביט על העיר העתיקה של וינה מלמעלה - חובה ! אסור לפספס

הזמן עכשיו סיור מודרך כולל כניסה למרפסת התצפית >>

על חשיבותה של הקתדרלה

העובדה שתמונת הקתדרלה מתנוססת על מטבעות המדינה מסמלת יותר מכל את חשיבותה של הקתדרלה המהווה סמל אוסטרי חשוב וראשון במעלה. זהו אתר מורשת בינלאומי ידוע בו התקיימו במהלך ההיסטוריה של האומה האוסטרית אירועים מרכזיים וטקסים חשובים  כגון, טקסי הנישואים וטקסי הקבורה של מוצרט, של בישופים, של נסיכים ומלכים. בקתדרלות גם שוכנות "קטקומבות" - מערות קבורה של אנשי דת ואנשי מלוכה ואצולה וכלי קיבול של שרידי גופותיהם.

גם כיום אירועים דתיים ולאומיים מרכזיים מתרחשים בקתדרלה זו. כך, למשל, בערב ראש השנה האזרחית מצלצל הפעמון העצום של הקתדרלה בדיוק בחצות וצלצולו מהווה סימן לתחילת החגיגות.

היסטוריה על קצה המזלג

קתדרלת סנט סטפן נבנתה בשנת1147 אך חודשה כשלוש פעמים עד למבנה שלה כפי שקיים היום אשר עיצובו והקמתו הסופיים הושלמו בשנת 1511. בניית מה שהחל ככנסייה קהילתית ארך מאות שנים- בנייתו החלה, כאמור, במאה ה-12, אך באמצע המאה ה-13 ניזוק המבנה קשה בשרפה שלאחריה הוא שופץ ורוב חלקיו המקוריים הוחלפו וגם סגנון הבנייה השתנה. בשנת 1358 הונחה אבן הפינה למבנה הנוכחי ששינה את ייעודו מכנסייה לקתדרלה בשנת 1496.

ביקור בקתדרלת סנט סטפן

עיניכם תצוד את המבנה המרשים בעת שתטיילו ברחובות סטפאנפאלץ. הקתדרלה המכילה אולמות, מבנים וחדרים מגוונים מערבת סגנונות בנייה אדריכליים מתקופות שונות- סגנון רומנסקי וסגנון גותי. אורכה של הקתדרלה 107 מטרים, רוחבה 70 מטרים בחלל המרכזי שלה וגובה המגדל הדרומי שלה הוא 136.7 מטרים. עד היום נערכים בקתדרלה תיקונים ועבודות תחזוקה ושחזור.

בקרו בקתדרלה וסיירו באולמות השונים בין המזבחות, המצבות, פסלי הקודש והקפלות סביב. מומלץ מאד לבקר גם במגדל הדרומי של הקתדרלה. מגדל זה נבנה בשנת 1443 והביקור בו, הכולל טיפוס למעלה המגדל, מזמן תצפית נוף יפיפיה. גובהו של המגדל 448 רגל ומי שכוחו במותניו מוזמן לטפס 343 מדרגות בסופן מחכה למתאמצים תצפית נהדרת על כל העיר.

בעת הביקור במקום התרשמו גם מהמגדל הצפוני אשר נבנה בשנת 1579. האטרקציה הגדולה של הבניין היא ללא ספק הפעמון העצום הניצב בראשו- פעמון ענק השוקל 22 טון וקטורו ארבעה מטרים.

בנוסף, הרימו ראשכם והביטו על גג הרעפים של הקתדרלה- גג ססגוני המורכב מכרבע מיליון רעפים צבעוניים היוצרים את דמותה וסמלה של האומה האוסטרית- הנשר.

שעות פעילות (סיורים מודרכים)

בימים שני – שבת החל משעה 09:00 בבוקר ועד לשעה 11:30 בבוקר וכן

החל משעה 13:00 בצהרים ועד 16:30 אחר הצהרים (סיור אורך 30 דקות)

תצפית על העיר וינה ממרפסת מגדל קתדרלת סטפנוס הקדוש
תצפית על העיר וינה ממרפסת מגדל קתדרלת סטפנוס הקדוש
 

כתבות שאולי יעניינו אותך


מידע
רחוב: Stephansplatz 3, 1010 Wien, Austria
אתר אינטרנט: Stephansdom
מטיילים בוינה