X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון מלון כשר מלון כשר הזמן שאטל הזמן שאטל הזמן טיסה הזמן טיסה הזמן קונצרט הזמן קונצרט סיורים בוינה סיורים בוינה דלג על התור דלג על התור ביטוח נסיעות לחו"ל ביטוח נסיעות לחו"ל
 

הגלגל הענק של וינה - Wiener Riesenrad

וינר ריזנראד

במשך מאה שנים החזיק הגלגל הענק של וינה (Wiener Riesenrad : וינר ריזנראד) בתואר: הגלגל הענק הכי גבוה בעולם. בשנת 2000 נלקחה ממנו הבכורה לטובת העין של לונדון, אבל למאות אלפי התיירים והווינאים שפוקדים אותו מידי שנה הוא נשאר אטרקציה תיירותית וסמל שמזוהה עם העיר וינה.

✅🎡​ מומלץ: הזמן מראש כרטיס לגלגל הענק בוינה ועקפו את התור >>

הגלגל הענק קו הרקיע של וינה

הגלגל הענק (Vienna Giant Ferris Wheel) ניצב בגאון מעל קו הרקיע של וינה והפך לחלק מנופה של העיר. הגלגל של וינה מתנשא לגובה של כ - 65 מטר, משקלו הכולל מגיע ל - 430 טון, מהירות סיבוב הגלגל מגיעה ל - 2.7 קמ"ש, משך ההקפה אורכת כ - 255 שניות והוא נראה כמעט מכל נקודה בעיר.

וינר ריזנראד - הגלגל הענק של וינה

נסיעה בגלגל הענק

נסיעה בגלגל הענק של וינה היא חוויה מיוחדת שאסור לפספס, הגלגל בנוי מקרונות עץ וברזל, כל קרון יכול לשאת קבוצה של עד 12 אנשים, הקרונות מטפסות מעלה עם סיבוב הגלגל ולעיניהם של יושבי הקרון מתגלה תמונה מרהיבה, העיר וינה נפרסת ממרומי הגלגל הענק לנקודת תצפית של 360 מעלות.

✅🎡​ מומלץ: הזמן מראש כרטיס לגלגל הענק בוינה ועקפו את התור >>

רומנטיקה בגלגל הענק

הזוגות הרומנטיים יכולים לשדרג את הנסיעה בגלגל הענק של וינה לארוחת שף גורמה. חלק מקרונות הגלגל הענק הוסבו לקרונות אירוח בהם ניתן לשבת לארוחה רומנטית מיוחדת וייחודית, לצד שולחן מכוסה במפה, כלי פורצלן, יין אדום מהיקבים המשובחים של אוסטריה ותפריט שף שזכה לשבחים רבים.

עכשיו כל שנותר הוא לטפס למרומיו של הגלגל הענק ולהנות מארוחת שף רומנטית שלמרגלותיך מאירים להם אורות הלילה של העיר וינה. זאת בהחלט חוויה רומנטית שתהפוך את החופשה שלכם בעיר וינה למיוחדת ובלתי נשכחת. (כרגע השירות לא זמין עקב הקורונה)

נסיעה בגלגל הענק של וינה בלילה

וינה ריזנראד - פרטר

טעות נפוצה בקרב מבקריו הרבים של הגלגל הענק נעוצה דווקא בשמו, הם מכנים אותו ה"פרטר" של וינה, אך שמו צריך להיות : ריזנראד, או לייתר דיוק : "וינר ריזנראד" (Wiener Riesenrad), הגלגל הענק של וינה. ה"פרטר" הוא הפארק בו מוצב הגלגל הענק, פארק רחב ידיים אשר מציע אטרקציות רבות.

מאה שנות היסטוריה

הגלגל הענק של וינה הוקם כפרויקט לרגל חגיגות הזהב שנערכו לקיסר פרנץ יוזף, קיסר האימפריה האוסטרו-הונגרית. הגלגל החל לפעול בחודש יוני 1897, לאחר שנתיים של עבודות הקמה בניהולו של המהנדס הבריטי וולטר באטסו.

בשנת 1916 נרכש הגלגל הענק של וינה בידי אדוארד שטיינר (Eduard Steiner), יהודי וינאי, אך בשנת 1938 לאחר האנשלוס (סיפוח אוסטריה לגרמניה), הוחרם הגלגל הענק מידיו של שטיינר על ידי הנאצים. (שטיינר לא שרד את המלחמה ונרצח מאוחר יותר באושוויץ).

במהלך מלחמת העולם השנייה הגלגל הענק של וינה ניזוק קשה, הוא נשרף ויצא מכלל פעולה, רק לקראת שנת 1947 הוא עבר עבודות שיקום ושיחזור מסיבים וחזר לפעול מחדש.

בלובי הכניסה לגלגל הענק תוכל להתרשם ממייצגים שמספרים את ההיסטוריה של הפארק והגלגל הענק משנת 1897 ועד היום. המוצגים נמצאים בתוך קרונות ענק דמוי הקרונות של הגלגל הענק.

מעל מאה שנות היסטוריה לגלגל הענק של וינה

סמל העיר וינה

הגלגל הענק של וינה - הפך לסמל מובהק של העיר, הוא הופיע בסרטו של ג'ימס בונד 007 משנת 1987 ובאירועים מיוחדים מקשטים אותו בהתאמה, בזמן אליפות אירופה בכדורגל, (יורו 2008), לבש הגלגל הענק של וינה את דמותו של שוער הכדורגל האגדי פטר צ'ך.

✅🎡​ מומלץ: הזמן מראש כרטיס לגלגל הענק בוינה ועקפו את התור >>

הגלגל הענק של וינה - סמל העיר וינה

מסביב לגלגל

מסביב לגלגל הענק נמצא הלונה פארק, מוזיאון מאדאם טוסו, פלנטריום, כיכר הפסטיבלים, הירידים ועוד, למידע מורחב כנס לפארקים בוינה: פרטר פארק.

דרכי הגעה :

סמוך לגלגל הענק של וינה נמצאת אחת מתחנות הרכבת הגדולות של וינה, פרטר-שטרן (Praterstern), בתחנה מספר קווי חשמליות, אוטובוסים ורכבות תחתיות.

שעות פתיחה :

מומלץ לקנות כרטיסים מראש - באתר רשום זמני פתיחה / סגירה (המעודכנים) של הגלגל ענק - לכרטיסים לחצו >>

בתאריכים 1-2 ו - 10-21 לינואר הגלגל הענק סגור !!!

בתאריכים 19 לינואר עד 28 לפברואר : החל משעה 10:00 בבוקר ועד לשעה 21:45 בלילה.

בתאריכים 19 לינואר עד 28 לפברואר : החל משעה 10:00 בבוקר ועד לשעה 19:45 בלילה.

בתאריכים 1 למרץ עד 19 לאפריל : החל משעה 10:00 בבוקר ועד לשעה 21:45 בלילה.

בתאריכים 1 לאפריל עד 30 לספטמבר : החל משעה 09:00 בבוקר ועד לשעה 23:45 בלילה

בתאריכים 2 לספטמבר עד 30 לספטמבר : החל משעה 09:00 בבוקר ועד לשעה 22:45 בלילה

בתאריכים 1 לאוקטובר עד 3 לנובמבר : החל משעה 10:00 בבוקר ועד לשעה 21:45 בלילה

בתאריכים 4 לנובמבר עד 15 לנובמבר : החל משעה 10:00 בבוקר ועד לשעה 19:45 בלילה

בתאריכים 16 לנובמבר עד 30 לדצמבר : החל משעה 10:00 בבוקר ועד לשעה 21:45 בלילה

בתאריך 31 לדצמבר החל משעה 10:00 בבוקר ועד לשעה 02:00 לפנות בוקר

אתר אינטרנט : Wiener Riesenrad

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


מידע
רחוב: Riesenradplatz 1, 1020 Wien, Austria
טלפון: 43-1-7295430
מטיילים בוינה
רכישת E-SIM לגלישה באוסטריה הזמנת מלון בוינה כרטיסים לאטרקציות בוינה השכרת מכונית באוסטריה ביטוח נסיעות לאוסטריה