X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון מלון כשר מלון כשר הזמן שאטל הזמן שאטל הזמן טיסה הזמן טיסה הזמן קונצרט הזמן קונצרט סיורים בוינה סיורים בוינה דלג על התור דלג על התור ביטוח נסיעות לחו"ל ביטוח נסיעות לחו"ל
 

העיר העתיקה: מכנסיית ההודיה לבית האופרה

מסלול בעיר העתיקה של וינה : חלק שני

היום נטייל לאורכו של הרינג שטראסה המפורסם ונתרשם מהעיר העתיקה של וינה מנקודת מבט שונה.

הרינג שטראסה של וינה, הוא רחוב בצורת טבעת שמקיפה את העיר העתיקה. לאורכו של הרינג שטראסה נמצאים מבני תרבות ושלטון של הרפובליקה האוסטרית כמו: אוניברסיטת וינה,  בית העירייה, בתי התיאטרון, בניין הפרלמנט, מוזיאונים וארמון הופבורג שניצב בגאווה

יום עמוס בחוויות לפנינו...

את המסלול נתחיל מוקדם. בשעה 9:30 בבוקר נצא מתחנת הרכבת התחתית Schottentor  (ניתן להגיע עם הרכבת U2 ). התחנה נמצאת סמוך לקתדרלת ההודיה ואוניברסיטת וינה. משם נמשיך לצעוד לאורכו של הרינג שטראסה נבקר ונצפה בכל אחד מהמקומות כפי שהם מופיעים במפה.

1. כנסיית ההודיה- Votivkirche

הכנסייה בנויה בסגנון גותי, היא מרשימה ולא ניתן לפספס את המבנה בזכות הצריחים הרבים שלה במיוחד שני הצריחים הגבוהים המזכירים במעט את הסגרדה פמיליה, הכנסיה הבלתי גמורה של גאודי בברצלונה.

מומלץ לטפס בגרם המדרגות אל אחד הצריחים  ולהשקיף אל נופה המרהיב של העיר. גגות המבנים, הרחובות, הפארקים שבעיר מתגמדים לעומת גובהם הרב של מגדלי הכנסיה. במבנה הכנסיה משולבים גילופים רבים ופסלי אבן מעטרים אותה בחוץ.

למידע מורחב : כנסיית ההודיה

2. האוניברסיטה של וינה

האוניברסיטה של וינה הוא מיזם משותף של הדוכס רודולף הרביעי, אחיו אלברט השלישי וליאופולד השלישי. האוניברסיטה נחנכה בחודש מרץ 1365 והיא נחשבת לאוניברסיטה דוברת גרמנית הוותיקה ביותר.

הבניין ההיסטורי של אוניברסיטת וינה שנמצא ברינג-שטראסה עוצב על ידי האדריכל היינריך פון פרסטל, מבנה האוניברסיטה הוקם בין השנים 1877-1884 על ידי קיסר אוסטריה פרנץ יוזף בראשון. כיום בניין האוניברסיטה משמש למשרדי הנהלת האוניברסיטה, הסגל האקדמי ולסיורים מודרכים לתיירים.

למידע מורחב : האוניברסיטה של וינה

3. בניין העיריה של וינה

המבנה בסגנון ניאו גותי ממנו מיתמר מגדל השעון והצריחים נראה מרחוק כעוד אחת מהכנסיות והקתדרלות של וינה, אבל זה לא ! כאשר מגיעים לרינג שטראסה וניצבים מול רחבת המבנה מתגלה בניין בית העירייה המפואר של וינה.

בית העירייה של וינה תוכנן בשנת 1872 על ידי האדריכל פרידריך פון שמידט, מגדל השעון כולל פסלו של אביר הברזל שהפך לאחד מסמלי העיר מתנשא לגובה של 341 מטרים.

למידע מורחב : בית העירייה של וינה

4. בית התיאטרון – בורג תיאטר

מול רחבת בית העיריה של וינה תוכלו לצפות בבניין התיאטרון המרהיב : בורג תיאטר. בתיאטרון מוצגות מיד ערב הצגות ומחזות זמר.

5. בית הפרלמנט וארמון פאלה

מוזר לגלות שדווקא בניין הפרלמנט של אוסטריה מעוצב בסגנון התחייה היוונית, אך יחד עם זאת הסגנון היווני הוא זה שמבליט את בית הפרלמנט משאר המבנים ההיסטוריים שנמצאים על הרינג שטראסה ומעצבים את דמותה של הבירה האוסטרית וינה.

עשר שנים ארכה בנייתו של בית הפרלמנט האוסטרי ובשנת 1883 הוא נפתח לישיבה ראשונה של נבחרי האימפריה האוסטרו-הונגרית, כיום בית הפרלמנט משמש מקום מושבם של שני הבתים שנבחרים בבחירות דמוקרטיות לייצג את העם האוסטרי, המועצה הלאומית והבית התחתון.

למידע מורחב: בית הפרלמנט האוסטרי

6. מתחם ארמון הופבורג

ארמון הופבורג הוא שער כניסה למסע מרתק בנבכי ההיסטוריה המפוארת של שושלת קיסרי אוסטריה ששלטו ביד רמה על האימפריה האוסטרו-הונגרית במשך שבע מאות שנים עד לשנת 1918.

הקמת מתחם ארמון הופבורג המרשים והמפואר כפי שהוא כיום ערך מאות שנים, כל אחד מקיסרי בית הבסבורג תרם את חלקו והוסיף בזמן כהונתו קומפלקס חדש לארמון

למידע מורחב : ארמון הופבורג

7. אוסף כלי הכסף

אוסף כלי הכסף הקיסרי הוא חלק מאוצר פיננסי שהקיסרים האוסטרים צברו במשך מאות שנות שלטונם באימפריה האוסטרו-הונגרית. כלי הכסף נועדו להפגין את עושרה ועוצמתה של הקיסרות בפני אורחים ועמיתים מכל רחבי העולם, אך גם לדאוג להשקעה בטוחה תוך שמירה על ערכו הכלכלי של אוצר הקיסרות.

למידע מורחב : אוסף כלי הכסף

8. האורוות המלכותיות ובית הספר הספרדי לרכיבה

האורוות המלכותיות ובית הספר הספרדי לרכיבה הוא חלומו ומשאת נפשו של כל רוכב סוסים מקצועי, זהו מוסד ייחודי בעולם בו נשמרה הרכיבה הקלאסית המסורתית כבר למעלה מ- 500 שנה.

בית הספר הספרדי לרכיבה נמצא במתחם הסמוך לארמון הופבורג, (מיכאל-פלאץ, Michaelerplatz) והוא פתוח למבקרים, כך תוכל להגיע ולצפות באימונים ובהופעות של הרוכבים המנוסים. הסוס צועד במלוא הדר ועל גבו רוכב אשר שולט בו ביד רמה.

למידע מורחב : בית הספר הספרדי לרכיבה

9. מוזיאון סיסי

במוזיאון סיסי שבמתחם ארמון הופבורג, תמצא למעלה משלוש מאות מוצגים של הנסיכה אליזבת, שמלות ערב מיוחדות של הנסיכה, קופסאות, תכשיטים, שמשיות, כפפות, גלימות ועוד מגוון רחב של פריטים שהיו מזוהים עם הנסיכה סיסי לאורח כל חייה.

למידע מורחב : מוזיאון סיסי

10. הדירות הקיסריות

הדירות הקיסריות שבארמון הופבורג, פתחו את שעריהם לציבור המבקרים ומציעים הצצה נדירה לעבר היסטוריה עשירה של קיסרי אוסטריה. הדירות הקיסריות הן מסע היסטורי בו תוכל לפגוש את עולמם המסתורי של בני האצולה ותפתח צוהר לחייהם הפרטיים של הקיסר פרנץ יוזף ואשתו אליזבת.

למידע מורחב : הדירות הקיסריות

11. סיור בכרכרה רתומה לסוסים

ישנן מסלולים קבועים אותם עושים העגלונים, מסלול ארוך ומסלול קצר, המסלולים עוברים בין הנקודות ההיסטוריות והתיירותיות בעיר העתיקה כדוגמת : בית האופרה, ארמון הופבורג, כיכרות וסמטאות העיר העתיקה, בית העיריה, בית הפרלמנט, הרינג שטרסה וכד'.

במהלך הסיור תוכל לשמוע דברי הסבר מפורטים מפי העגלון, דברי ההסבר יכולים להיות באנגלית או בגרמנית על פי בחירתך.

למידע מורחב : סיור בכרכרה עם סוסים

12. הספריה הלאומית של וינה

כמו מקומות חשובים ומרכזיים אחרים בוינה, גם הספריה הלאומית של אוסטריה ממוקמת בתוך מבנה היסטורי בעל משמעות באימפריה האוסטרו הונגרית. הספריה הלאומית פתוחה לקהל הרחב באחד המקומות המרכזים של השלטון האוסטרי, מקום שהיה מעוזם של השליטים מהשושלת ההבסבורגית והיום ממקומיים בו משרדי נשיא אוסטריה - ארמון הופבורג.

למידע מורחב : הספריה הלאומית של וינה

13. בית הפרפרים של וינה

בית הפרפרים נמצא במרכזה של וינה, קרוב מאוד לבית האופרה. הכניסה אליו תנתק אתכם לא רק מן הקור אלא גם מהאווירה העירונית ותכניס אתכם למקום שלו ורגוע.

בבית הפרפרים של וינה מעופפים להם פרפרים מסוגים שונים. בכל עונה ניתן לראות במקום פרפרים אחרים. גם אם לא כל הפרפרים הם פרפרים נדירים, הרבגוניות הקיימת במקום, הצבעוניות והססגוניות הרבה המגיעה הן מהפרפרים עצמם והן מהצמחים המשמשים להם סביבת מחיה, היא חוויה מרתקת לכל אחד

למידע מורחב : בית חוות הפרפרים של וינה

14. מוזיאון אלברטינה

בוינה יש יותר ממוזיאון אמנות אחד אך בולט במיוחד - מוזיאון אמנות מרכזי וגדול - הלא הוא מוזיאון אלברטינה – Albertina. יוקרה, עושר, ייחודיות, בלעדיות, הקשר היסטורי, הקשר תרבותי ופאר הופכים את המוזיאון לאחד ממוזיאוני התרבות המובילים באירופה. מוזיאון עם אוסף מרשים ביותר של יצירות מהחשובות בעולם.

למידע מורחב : מוזיאון אלברטינה

15. מוזיאון התיאטרון

מוזיאון התיאטרון של וינה הוא אכן הוכחה לכך ש"כל העולם במה" כפי שטען שיקספיר. מוזיאון התיאטרון של וינה מציג אוסף מרשים הנוגע בכל סוגי התיאטרון ותחומים המשיקים לו, החל מתיאטרון רחוב, דרך פנטומימה וריקוד וכלה בתיאטרון בובות.

למידע מורחב : מוזיאון התאטרון
 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


רכישת E-SIM לגלישה באוסטריה הזמנת מלון בוינה כרטיסים לאטרקציות בוינה השכרת מכונית באוסטריה ביטוח נסיעות לאוסטריה