X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון מלון כשר מלון כשר הזמן שאטל הזמן שאטל הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה הזמן קונצרט הזמן קונצרט סיורים בוינה סיורים בוינה דלג על התור דלג על התור
 

מה אורזים לוינה

מה לארוז לוינה

הטיול לוינה מתקרב, בעוד שעות ספורות תמצא עצמך בפתחה של חוויה חדשה בדרך לחופשה מקסימה בעיר האוסטרית של מוצרט ושטראוס, מחשבה מוקדמת והכנת רשימת ציוד הכרחית יכולה לעזור לך לצלוח את הדרך בקלות ולהבטיח שלא יחסר לך דבר.

הכי קל היה, לו יכולנו להעביר את ארון הבגדים ביחד אתנו לחופשה, אבל למזלנו חברת התעופה מגבילה את משקל המזוודות, ואל לנו להקל ראש בשינוע המזוודות לשדה התעופה, למלון וחזרה לישראל. 

הגודל והמשקל הם הכלל !

גודלן של המזוודות הוא פרמטר חשוב מאוד, קח בחשבון שהמזוודות צריכות להיכנס לרכב או למונית שמביאה אותך לשדה התעופה, לאחר הנחיתה בוינה עליך להיסחב עם המזוודות למלון שהזמנת.

לכן עצור לרגע ותחשוב בהיגיון, כיצד היית מרגיש לו נאלצת להיסחב מהסופרמרקט השכונתי עם 25 ק"ג ? קצת קשה, לא ?

פרמטר נוסף וחשוב הוא הגבלת המשקל על ידי חברת התעופה, חברות התעופה מאפשרות לך להגיע עם מזוודה ותיק יד, משקל המזוודה מוגבל ל - 20 ק"ג, תיק יד מוגבל בנפח ובמשקל של עד 7 ק"ג. מעבר למשקל המותר תאלץ לשלם עבור משקל עודף וחבל.

לארוז נכון זה כל הרעיון

הרכב הנוסעים ויעד הנסיעה הם הפרמטרים החשובים והראשונים שיש לתת עליהם את הדעת, מזוודות של זוג בחופשה רומנטית, יראו אחרת ממזוודות של משפחה עם ילדים קטנים, מזוודות לטיול לכרתים יכילו פריטים אחרים ממזוודות לטיול בוינה.

מה אורזים לטיול בוינה ?

וינה עיר אירופאית בעלת היסטוריה עשירה, מזג אוויר הפכפך, פארקים רחבי ידיים,  גנים מרהיבים, אטרקציות וחיי לילה עשירים בקונצרטים, אופרות ומרתפי יין. לכן ישנם פריטים חיוניים שיש להוסיף לרשימה, תלוי באיזו עונה מבקרים. (למידע מורחב על מזג אוויר בוינה >>)

מטריה ומעיל רוח פק"ל בתיק

בוינה גשם יכול להפתיע בכל עת, גם שהשמים כחולים והשמש זורחת, תוך שעה-שעתים מזג האוויר יכול להתהפך, השמים יהפכו סגריריים וממטרים קלים עלולים לרדת. לכן מטריה קטנה ומעיל רוח מתקפל (רצוי חומר דוחה מים) הם פק"ל חובה בכל תיק.

בגדים לבילוי מכובד

הווינאים יוצאים לבלות בלבוש מכובד, בילוי בקונצרט, אופרה, פאבים ומרתפי יין ססגוניים, הם חלק מהחוויה של וינה, לכן מומלץ לארוז בגדי יציאה בהתאם.

ציוד מותאם אישית

לכל אדם ישנו ציוד מותאם אישית שעליו לארוז, ציוד שמתאים לאנשים שנוטלים תרופות קבועות, אנשים בעלי מוגבלויות, שומרי מסורת וכד'.

תרופות - במידה ואתה נוטל תרופות בדרך קבוע, דאג לקחת איתך תרופות לתקופת השהייה, מומלץ להכין סט כפול של תרופות ולארוז במקומות שונים למקרה שחלילה התרופות יינזקו או תאלץ להאריך את תקופת שהותך. (רצוי לקחת העתק של המרשמים לכל מקרה).

ציוד רפואי - נכים ובעלי מוגבלויות שזקוקים לציוד מיוחד, כגון : כיסא גלגלים, הליכון, קביים, מכשיר CPAP, מכשירי שמיעה, משקפים וכד'. הכינו מראש רשימת ציוד רפואי חיוני, דאגו לתלות את הרשימה על דלת היציאה ולוודא שכל הציוד נמצא, נארז ונלקח אתכם.

פק"ל יהודי - שומרי מסורת, הכינו סט של תפילין, כיפות, טלית וסידור, באתר מדריך וינה תוכלו למצוא רשימת בתי כנסת בוינה, בית חב"ד בוינה ומסעדות כשרות בוינה.

שירות כביסה אוטומטי לתיירים

בגדים לארבעה ימים יכולים להקטין את משקל המזוודה וכן לחסוך מאתנו להיסחב עם ציוד רב, לכן מומלץ לארוז בגדים לארבעה -חמישה ימים, במקרה ויחסרו בגדים נקים, ברחבי וינה תוכלו למצוא עשרות מכבסות אוטומטיות שפועלות 24 שעות. עלות השימוש במכבסה אוטומטית נמוכה, כ - 5 יורו לכביסה.

שימוש במכבסה אוטומטית יכולה להיות חוויה מיוחדת במינה, במכבסה תוכל לפגוש ווינאים ותיירים מארצות אחרות, עכשיו בזמן שכולם עומדים וממתינים לסיום הכביסה והייבוש, זה הזמן להתחיל בשיחת חולין, להכיר ולשתף בחוויות הטיול, אולי אפילו לגלות טיפ אחד או שניים.

רשימת ציוד מוכנה

לפני שהתחלת לארוז ציוד לחופשה בוינה, זה הזמן להשתמש ברשימת ציוד מוכנה, רשימת ציוד מפורטת יכולה להיות לעזר רב, הרשימה מכילה את רוב הפרטים שצריך לקחת לחופשה בחו"ל והיא מוצגת כצ'ק ליסט.

רשימת ציוד למזוודה שלי  >>>

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
Rating: