אוסף כלי הכסף הקיסרי - Silver Collection

מוזיאון כלי הכסף בארמון הופבורג

אוסף כלי הכסף הקיסרי  (Silver Collection) הוא חלק מאוצר פיננסי שהקיסרים האוסטרים צברו במשך מאות שנות שלטונם באימפריה האוסטרו-הונגרית. כלי הכסף נועדו להפגין את עושרה ועוצמתה של הקיסרות בפני אורחים ועמיתים מכל רחבי העולם, אך גם לדאוג להשקעה בטוחה תוך שמירה על ערכו הכלכלי של אוצר הקיסרות.

ההון הקיסרי הושקע בנכסי נדל"ן, כלי כסף, זהב, יהלומים, אבנים טובות וחפצי אומנות. חלק מהאוצר הפיננסי אוכסן בחדרים נעולים ושמירה קפדנית של 24 שעות ביממה, חפצי האומנות נתלו והוצבו בארמונות להתפאר, הארמונות והגנים המרהיבים טופחו על ידי צוות עובדים מקצועי וכלי הכסף שעוצבו על ידי גדולי האומנים באירופה שימשו להגשת ארוחות ערב מפוארות וסעדו מהם מלכים ואנשי אצולה רבים.

בשנת 1918 הגיעה לסיומה תקופת הקיסרות של בית הבסבורג ואוסטריה הפכה לרפובליקה דמוקרטית, בפעם הראשונה העם האוסטרי בחר את מנהיגיו. כל רכוש הקיסרות הועבר למשרד האוצר האוסטרי והפך לחלק מהונה של אוסטריה.

אוסף כלי הכסף הקיסרי - Silver Collection
אוסף שכולו אוצר

כמות כלי הכסף שנאספה במהלך תקופת הקיסרות האוסטרית ועברה לרשות משרד האוצר האוסטרי הכילה מאה וחמישים אלף (150,000), פריטים מפוארים עשויים כסף, כלי הגשה מעוצבים, כתרים, שרביטות ותכשיטי כסף יקרי ערך.

בשנת 1995 הוחלט להציג חלק קטן מאוסף כלי הכסף הקיסרי בחלקו העתיק של ארמון הופבורג במטרה לשתף את המבקרים שמגיעים לארמון בתרבות וההיסטוריה המרתקת של האימפריה האוסטרו-הונגרית.

ארוחה כיד המלך

בחלק מכלי הכסף המפוארים שנמצאים ברשות הממשלה האוסטרית נעשה שימוש עד עצם היום הזה, אנשי מלוכה, דיפלומטים, ראשי מדינות ואנשי אצולה מכל רחבי תבל זוכים להנות מכלי אוכל עשויים כסף, עליהם מוגשים מנות שף כיד המלך כחלק מאירוח בחסות הממשלה האוסטרית.

סיפורים מרתקים מתקופת הקיסרים

אוסף כלי הכסף הקיסרי שמוצג לציבור המבקרים כולל 7,000 פריטים שמאוכסנים ברוב כבוד והדר קיסרי בארונות זכוכית שפזורים בשטח של 1,300 מ"ר כחלק מתוך קומפלקס של מקומות בהם הציבור יכול להגיע ולבקר במתחם ארמון הופבורג בוינה.

סיפורה ההיסטורי של שושלת הקיסרות האוסטרית נפרסת לעינך, כאן תוכל לראות פרטי אומנות נדירים שנעשו בעבודת יד, ללא מכשור מודרני, אבל ערכם האומנותי לא יסולא בפז, כתר של קיסר האימפריה הרומית הקדושה משנת( 962), כתר הקיסר האוסטרי משנת (1602), כתרו של רודולף השני קיסר אוסטריה בשנים (1552-1612), הכדור והשרביט סמל של הבית הקיסרי ו"חדקן" עשוי כסף טהור באורך של 2 מטר.

אוסף כלי הכסף הקיסרי הם עדות וסמל לעוצמה ולשושלת המרשימה של מאות שנים, הערך ההיסטורי, האומנותי והכלכלי של אוסף כלי הכסף הקיסרי הופכים אותו ליעד שאסור לפספס בביקורך בארמון הופבורג בוינה.

סיורים מודרכים :

סיורים מודרכים נערכים מידי יום, הסיורים כוללים ביקור באוסף כלי הכסף הקיסרי, מוזיאון סיסי והדירות הקיסריות.

שעות פעילות :

בחודשים ספטמבר – יוני, משעה 09:00 בבוקר ועד לשעה 17:30 אחר הצהרים.
בחודשים יולי – אוגוסט, משעה 09:00 בבוקר ועד לשעה 18:00 בערב.

משרדי מכירת הכרטיסים נסגרים שעה לפני !

עלויות :

ראה כרטיס משולב - מוזיאון סיסי

דרכי הגעה :

אוסף כלי הכסף הקיסרי נמצא במתחם ארמון הופבורג סמוך לתחנת רכבת תחתית וחשמליות :

תחנת Volkstheater U2 ו-U3
חשמלית D, 1, 2,

 

כתבות שאולי יעניינו אותך