מאדאם טוסו - Madame Tussauds

מוזיאון השעווה של מאדאם טוסו

במוזיאון השעווה של מאדאם טוסו בוינה תפגוש דמויות מהתרבות, ההיסטוריה והאומנות העשירה של אוסטריה, לצד פוליטיקאים וידוענים מכל רחבי העולם.

מוזיאון השעווה של מאדאם טוסו (Madame Tussauds Museum) ממוקם בסמיכות לגלגל הענק ונחשב לאטרקציה תיירותית, מוקד עליה לרגל של ילדים ומבוגרים שנוהגים לעמוד לצדם של הדמויות, להצטלם ולשתף את החברים ברשתות החברתיות ובאלבומי התמונות.

הזמן מראש כרטיס למוזיאון מאדאם טוסו בוינה >>

מוזיאון השעווה של מאדאם טוסו בפארק השעשועים פרטר וינה

מוזיאון השעווה בוינה

מוזיאון השעווה הראשון של הפסלת המפורסמת מרי טוסו נפתח בשנת 1792 בלונדון, המוזיאון נחשב למוזיאון יחיד במינו ובעל שם עולמי בפיסול דמויות משעווה.

ההצלחה המסחררת לה זכה מוזיאון השעווה של מאדאם טוסו בלונדון והרצון של היזמים להציג את דמויות השעווה במקומות רבים בעולם, הביאה לפתיחת מוזיאונים נוספים בערים מרכזיות בעולם, כמו : אמסטרדם, ניו יורק, ברלין ועוד.

השקתו של מוזיאון מאדאם טוסו בוינה הוכתרה בהצלחה רבה והפכה תוך זמן קצר לאטרקציה בקרב האוסטריים והתיירים שמגיעים בהמוניהם לוינה לפגוש שלל דמויות עשויות שעווה .

דמויות המוזיאון

במוזיאון השעווה של מאדאם טוסו בוינה מוצגות לראווה למעלה מ - 70 דמויות,  בשטח כולל של אלפיים מ"ר מחולק לשלוש קומות. נראה כי חלק מן הדמויות עשויות שעווה הושבו לחיים, דמויות מההיסטוריה העשירה של אוסטריה, כמו הקיסר פרנץ יוזף ורעייתו סיסי, מריה תרזה, וולפגנג אמדאוס מוצרט ודמויות מוכרות מכל רחבי העולם עומדות בשיא הדרן כאילו עבורן - הזמן עצר מלכת !

הדמויות מוצגות בתוך חלל המאפשר למבקרים במוזיאון לייצור איתן אינטראקציה, לרקוד את ואלס "הדנובה הכחולה" עם המלחין המפורסם יוהן שטראוס, לחילופין לתהות על קנקנו של אבי תורת היחסות אלברט איינשטיין.

הידוענים והסלבריטאים המפורסמים שפוסלו והוצבו במוזיאון מחכים לך, כאן תוכל להצטלם עם אנג'לינה ג'ולי, מייקל ג'קסון או לצידם של דמויות מהפוליטיקה העולמית כמו מהטמה גנדי ונלסון מנדלה.

הזמן מראש כרטיס למוזיאון מאדאם טוסו בוינה >>

דמות משעווה = מאות שעות עבודה

הדמיון הבלתי נתפס בין הדמויות עשויות שעווה לאותן הדמויות במציאות הוא מדהים, אך מסתבר כי מאחורי כל דמות ודמות חבויות להן מאות שעות של עבודה קשה, (800-1000 שעות) ועלות כספית גבוהה.

עבור כל דמות שנבחרת נעשית עבודת מחקר מעמיקה שכוללת איסוף של יותר מחמש מאות מידות גוף, מאות צילומים ועלות כספית של מיליון שקלים. (כ – 200,000 €).

כיצד מגיעים ?

מוזיאון מאדאם טוסו בוינה נמצא בפארק השעשועים הוורסט-פראטר (Wurstelprater), באזור פראטר פארק והגלגל הענק של וינה, וינר ריזנראד" (Wiener Riesenrad), למוזיאון ניתן להגיע דרך תחנת הרכבת פרטר-שטרן (Praterstern), בתחנה מספר קווי חשמליות, אוטובוסים ורכבות תחתיות.

שעות פעילות :

מוזיאון מאדאם טוסו בוינה פתוח 364 ימים בשנה משעה 10:00 בבוקר ועד 18:00 בערב.
המוזיאון סגור בערב חג המולד ה - 24 לדצמבר.

אתר אינטרנט : Madame Tussauds Wien

 

כתבות שאולי יעניינו אותך