בית האמנים של וינה - kunstlerhaus wien

מוסד חשוב בחיי התרבות של אוסטריה

בית האמנים של וינה (kunstlerhaus wien) מהווה נתבך חשוב בחיי התרבות של אוסטריה לאורך מאות בשנים, זהו מוסד ייחודי המזוהה עם העיר וינה ונמצא בשכנות להיכל הקונצרטים, תיאטרון הקומדיה ומתחם קארלספלאץ.

פריחת התרבות האוסטרית

בית האמנים בווינה הוקם בשנת 1865 והוא סמל לתקופת הפריחה התרבותית האוסטרית ומייצג את ימיה היפים של וינה כאחד המטרופולינים החשובים ביבשת. מאז תקופת האימפריה האוסטרו-הונגרית ועד היום הזה בית האמנים ממלא תפקיד חשוב בתרבות ופוליטיקה האוסטרית.

בבית האמנים של וינה התארחו לאורך השנים תערוכות מרכזיות והמקום מהווה ביתם של אמנים דגולים המציגים בו אוספים נדירים ובעלי ערך רב, השפעתו הרבה של בית האמנים על הקהילה המקומית היוותה מקור השראה להקמתו של מוזיאון האמנות המודרנית בווינה.

איגוד האמנים של וינה

בית האמנים של וינה מנוהל על ידי איגוד האמנים, איגוד שממלא תפקיד בעל חשיבות רבה בשמירה, עידוד ועזרה לקידום האמנות בוינה. כאשר בית האמנים משמש את פעילות האיגוד הענפה הקוראת למבקרים ולחובבי האמנות שלא לפסוח על פיסה חשובה מן התרבות האוסטרית.

במהלך 150 שנות קיומו, בית האמנים השפיע באופן ניכר ותרם לאמנות בעיר בזכות חברי הבית הידועים אשר העלו רעיונות לפיתוח האמנות המקומית. באיגוד חברים כ-500 אמנים עצמאיים בכל תחומי האמנות.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך