פסטיבל החלקה על הקרח - Wiener Eistraum

הפסטיבל השנתי להחלקה על הקרח

בתאריכים נובמבר 2019 ועד תחילת חודש מרץ 2020 ייערך בכיכר העירייה של וינה הפסטיבל השנתי להחלקה על הקרח (Wiener Eistraum). זהו אחד הפסטיבלים הנוצצים של החורף ותושבי וינה מחכים לו מידי שנה בכיליון עיניים.

בימי הפסטיבל יוכלו ליהנות תושבי וינה והתיירים מאטרקציה שנתית של החלקה על הקרח, משחקי קרח ופאב בתוך בקתה מעץ שנבנתה לרגל האירוע השנתי.

החלקה על הקרח בכיכר בית העיריה של וינה | Photo By: Wiener Eistraum

פסטיבל של חורף בוינה

תארו לכם את כיכר רבין הופכת ליום אחד למגרש ענק להחלקה על הקרח, או שאולי לתנאים הישראלים מתאים יותר מגרש כדורגל? כך או כך, נראה מצב הזוי מעט. מסתבר שבוינה זה אפשרי.

כל שנה, כבר לאורך מספר שנים, מכסים את הרחבה שלפני בית העיריה בשכבה ענקית של קרח והיא הופכת למגרש להחלקה על הקרח לכל דבר. לרוב הדבר קורה לתקופה של קצת יותר מחודש מסוף ינואר ועד מרץ.

שטחו של המגרש הוא עצום, כ- 7000 מ"ר. מדובר על אחד ממגרשי ההחלקה על הקרח הניידים הגדולים בעולם והוא מהווה אטרקציה עצומה בעיר לילדים ומבוגרים כאחד.

אטרקציה לתושבים ולתיירים

בכל אותם חודשיים תוכלו לראות את המקומיים וכמובן גם התיירים המגיעים לעיר באותה תקופה נמשכים אל הכיכר כמו פרפר לאש (או קרח במקרה הזה...) במיוחד מרשים להגיע בשעות הערב. אז מואר המגרש באורות צבעוניים המשתקפים על גבי הקרח ויוצרים אווירה קסומה, כאילו נלקח המקום מאיזו ארץ פיות.

בנוסף, אחת מתחנות הרדיו בעיר מוסיפה עוד כיף, שמחה והרבה מוזיקה ויוצרת במקום אנרגיות נפלאות. בשנים קודמות ביקרו במקום מעל חצי מיליון מחליקים. למספרים כאלה מצפים גם השנה. כמובן שאי אפשר לחשוב על וינה ללא אוכל.

גן העירייה מתמלא בדוכני אוכל מפנקים בהם יוכלו המחליקים לאכול או לשתות משהו חם ולהפשיר מעט.

הווינאים זוכים לחורף מאתגר

הווינאים מתארים את המחליקים כנחש ארוך וצבעוני העושה את דרכו בספירלות ברחבי המגרש הלבן הזרוע כולו אורות צבעוניים בגוונים שונים. גם בניין העיריה, הדומה יותר לארמון מאשר לבניין עיריה מוסיף למראה שנדמה כאילו נלקח מסיפור אגדה.

אם החלקה על הקרח מסקרנת אתכם וקוסמת לכם ובמקרה "נקלעתם" לוינה בחודשים ינואר עד מרץ אל תוותרו על הביקור במקום. ניתן לשכור במקום ציוד אך גם אם תחליטו שלא לקחת חלק בהחלקה עצמה, גם התבוננות מהצד על המגרש היא מרתקת ויפהפיה.

וינה מזמינה את כולכם להגיע לאתר הייחודי הזה. הכניסה היא חופשית לכולם. כך, גם אם לא יצאתם השנה לחופשת סקי אלא הסתפקתם בחופשה עירונית בלבד, תוכלו להרגיש למשך מספר שעות כאילו אתם נמצאים באתר סקי, רק שטוח ומלא באורות.

מידע כללי :

הפסטיבל נפתח החל מחודש ינואר (במהלך נובמבר-דצמבר מדובר על מסלול גלישה קטן) מידי יום החל משעה 9:00 בבוקר ועד לשעה 22:00 בלילה, הכניסה למשטח ההחלקה כרוכה בדמי כניסה 

אתר אינטרנט רישמי של הפסטיבל : wiener eistraum

 

כתבות שאולי יעניינו אותך