פסטיבל הפופ בוינה

הקארלפלאץ מתמלאת בצלילים

הקארלפלאץ, הכיכר של קארל היא צומת דרכים מרכזית מאוד בוינה ונחשבת לכיכר שוקקת חיים. מספר מסלולים של רכבות תחתיות עוברות מתחתיה והיא עטופה במוזיאונים, חנויות, בתי קפה, מסעדות וכמובן כנסיית סנט צ'ארלס בעלת המבנה המפואר מתקופת הבארוק והכיפה בצבע טורקיז המחפה על המבנה.

בסוף חודש יולי מקבלת הכיכר הנאה והתמימה מראה שונה לחלוטין עם פסטיבל הפופ בוינה המתקיים במקומות שונים בסביבת הכיכר ומתחיל במופע פתיחה מרהיב ומרשים בקארלפלאץ, ממש ליד הכנסיה.

אמנם זוהי כיכר הומה ומלאת חיים גם ביומיום אך מהוגנת אשר תיירים ומקומיים מטיילים בה בעיקר בכדי לספוג תרבות מן המוזיאונים. לא כך הוא ב- 24-27 ביולי 2014 הימים בהם מתקיים פסטיבל הפופ.

היפ הופ על הבריכה

הפסטיבל השנה, כמו בשנים קודמות עומד להפתח בקונצרט המסורתי בו יצפו המוני אנשים, קונצרט פתוח שיערך על במת האגם אשר הוקמה במיוחד בליבה של בריכת האבן הגדולה שנמצאת ממש בפתחה של הכנסיה.

אין ספק כי האנרגיות הרבות ועוצמת המוזיקה מקבלת דווקא אפקט גדול יותר כאשר הקונצרט נערך לצד מבנה עתיק יומין ובעל משמעות רבה מבחינה דתית ומסורתית כמו הכנסיה.

קונצרט הפתיחה יהיה קונצרט בסגנון היפ הופ אותו יבצע אמן הראפ נזאר. הוא יבצע משיריו וישיר יחד עם יאסמו, אמן ראפ אחר אשר התחיל רק לא מזמן את דרכו והשילוב ביניהם יהיה שילוב מיוחד, רבגוני ומעניין.

גיטרות, תופים וגם פאנטם אחד

בפסטיבל הפופ בוינה עומדים להערך כשישים קונצרטים ברחבי הקארלפלאץ ומשתתפים בהם זמרים רבים, אוסטרים וזרים, המנגנים ושרים בסגנונות שונים. להקת Elektro guzzi תרתק את הקהל עם הקצב המיוחד, הרגוע אך המעניין המושג באמצעות גיטרות חשמליות ותופים אך בניגוד למצופה מכלים אלה הוא שקט.

אמן אחר בעל שם עולמי המנגן בכלי בעל צלילים מופלאים וקסומים הוא מאנו דלאגו המנגן על פאנטם, מעין תוף פח בעל בליטות ושקערוריות אשר לא ניתן להשאר אדישים לצלילים היוצאים ממנו. זמרת נוספת שרה לצלילי כלי אלקטרוני היוצר צלילים מעניינים ויוצאי דופן במיוחד היא דורית קריזלר, זמרת שוודית השרה לצליליו של הכלי האלקטרוני טרמין ואלה הן רק דוגמאות על קצה המזלג.

פסטיבל הפופ בוינה הוא פסטיבל מיוחד במינו אשר בו מופיעים זמרים ולהקות במגוון רחב של סגנונות, חלקם קרובים יותר לפופ במובן הקלאסי של המילה וחלקם דווקא רחוקים מאוד מהמיינסטרים ועושים שימוש בכלים מיוחדים ושרים ומנגנים בסגנונות ייחודיים. בכל מקרה, אין ספק שהקארלפלאץ וסביבתה יתמלאו בצבע, אור, שפע של צלילים, אנשים רבים ואנרגיות בעוצמות גבוהות אשר ימלאו את הקהל הרב המגיע מכל העולם לצפות בפסטיבל בחוויה יוצאת דופן .

למידע מורחב : Pop fest Wien 2014

 

כתבות שאולי יעניינו אותך