פסטיבל הסרטים של וינה

סרטים ועוד.... רק בוינה

פסטיבל הסרטים של וינה נערך זאת השנה ה - 26 ברציפות. לקראת הפסטיבל שמארח מידי שנה כ – 700,000 אורחים, ווינאים ותיירים. מקימה עיריית וינה טריבונה ומסך ענק לצד דוכני מזון ובירה איכותית. הכניסה כמובן חינם.

פסטיבל הסרטים של וינה שמתחיל מידי שנה בסוף השבוע שבין חודש יוני ליולי ומסתיים בסוף השבוע האחרון שבין אוגוסט לספטמבר מהווה אטרקציה מרכזית של וינה לחודשי הקיץ החמים. השנה 2018 הפסטיבל מתחיל ב- 30 ליוני ויסתיים ב - 2 לספטמבר 

מידי ערב מתאספים עשרות אלפי תושבי וינה ותיירים, מסתובבים בין דוכני המזון והבירה והולכים יחדיו לצפות בסרט איכותי שמוקרן על מסך ענק שהוקם בחזית בית העיריה של וינה.

פסטיבל הסרטים של וינה
פסטיבל הסרטים של וינה
הפסטיבל בסימן...

בשנים עברו הוקדש פסטיבל הסרטים של וינה לסרטי "פנטזיה". החל משנת (1940) יצר האינמטור האגדי וולט דיסני סרטי אנימציה משולבים בהם משתתפים שחקנים לצד דמויות אנימציה, וסרטי אנימציה מלאים ומרגשים של תמונה ומוסיקה. בסרטים המופלאים שכבשו דורות רבים תהנו מדמויות שהפכו במשך עשרות שנים לגיבורי ילדות.

הסרטים והיצירות המוסיקאליות היפות ביותר של המלחינים הגדולים בהיסטוריה מרתקים עד עצם היום הזה את כולם ללא הבחנה של גיל. סבים וסבתות, ילדים והורים כולם נהנים. אז למה אתם מחכים ....

למידע מורחב : Vienna film festival

פסטיבל הסרטים היסטוריה

בשנת 2013 הוקדש הפסטיבל בעיקר למלחינים שחגגו יום הולדת 200, ריכרד וגנר וג'וזפה ורדי. בנוסף במהלך הפסטיבל הוצגו שידורים ישירים מהאופרה הממלכתית של בוואריה במינכן וכן "החטיפה מהארמון" של וולפגנג אמדאוס מוצרט שהוצג באנגר 7 של שדה התעופה בזלצבורג.

דוכני מזון ובירה

דוכני העץ שמכרו בפסטיבל החורף גלו-ווין וערמונים חמים הוחלפו בדוכני מזון עשויים מתכת המציעים לקהל הרחב עשרות סוגי בירה אוסטרית וגרמנית איכותית לצד נקניקיות אוסטריות עסיסיות. הדוכנים ממוקמים ברחבת העיריה עד לאזור הקרנת הסרטים.

שירותים נלווים

הקמת הדוכנים, מקומות הישיבה, הטריבונה, המסך הענק וחדרי שירותים ניידים הם לוגיסטיקה לא פשוטה של עירית וינה, אך יחד עם זאת הכל בנוי כהלכה, בדיוק כמו בספר.

מדובר בסטנדרט גבוה מאוד ועל פניו נראה כי כל הציוד הוקם על מנת להישאר בדרך קבע. אכן יהיה קשה לראות כיצד בחודש ספטמבר יפרקו הכל ויאכסנו במחסני העיריה לפסטיבל הסרטים של שנה הבאה.

גישה לנכים

כיכר העיריה נגישה לנכים עם כיסאות גלגלים, הגישה לכיוון הטריבונה ומסך ההקרנה נגיש אף הוא לנכים. חדרי השירותים של הנכים פתוחים חינם לכל נכה המציג תעודת נכה ברת תוקף.

פספסתם...

פספסתם לא נורא, דאגו לעדכן את לוח השנה שלכם לפסטיבל הסרטים של וינה שיערך באותו המקום ובאותו הזמן בשנה הבאה. שנת 2019.

כתובת :

Friedrich Schmidt Platz , רחבת בית העיריה של וינה

 

כתבות שאולי יעניינו אותך