מוזיאון התיאטרון - Theatermuseum

מוזיאון התיאטרון האוסטרי בוינה

מוזיאון התיאטרון של וינה הוא אכן הוכחה לכך ש"כל העולם במה" כפי שטען שיקספיר. מוזיאון התיאטרון של וינה מציג אוסף מרשים הנוגע בכל סוגי התיאטרון ותחומים המשיקים לו, החל מתיאטרון רחוב, דרך פנטומימה וריקוד וכלה בתיאטרון בובות.

אתם, אתם או ילדיכם תמיד קיוויתם לבקר במקום המסתורי הזה שנקרא "מאחורי הקלעים" כאן ניתנת לכם הזדמנות נדירה לצפות בכל מה שיש מאחורי הקלעים ואף מעבר לזה. התערוכות במוזיאון התיאטרון כוללות אוספים של תלבושות, אביזרי איפור ואביזרי במה שונים .

מוזיאון התיאטרון של וינה
מוזיאון התיאטרון של וינה
להתרשם מאוסף התלבושות והאביזרים

לא פחות משש מאות תלבושות בהן נעשה שימוש במהלכן של שלוש מאות השנים האחרונות יקבלו את פניכם. ניתן לראות את ההתפתחות מבחינת התלבושות לאורך תקופה ארוכה מאוד. במוזיאון ישנם מודלים רבים על במה, תפאורות מעניינות. בנוסף ישנם הדפסים, צילומים וציורים הקשורים כולם כמובן לחיי התיאטרון. תיאטרון בובות הוא ז'אנר מיוחד בתוך עולם התיאטרון אשר מושך אליו אנשים וגם ילדים רבים.

במוזיאון מוצגות מריונטות מעשה ידיו של האמן ריצ'רד טשנר, מריונטות אשר נטלו חלק בהצגה "משחק של דמויות". המיוחד בובות של טשנר הוא שהן עוצבו בסגנון האר- נובו, בובות שאינן דווקא בעלות מראה ילדותי.

במוזיאון מוקדשת תערוכה שלמה לקסמיו של התיאטרון היפני. התערוכה כוללת תלבושות, מסיכות ותפאורה מיוחדת בה ניכר סגנון הציור היפני. מש ניתן להריח את ריח פרחת הדובדבן באוויר. במחלקה מיוחדת לילדים יוכלו הילדים ללמוד על עולם הבמה והתיאטרון דרך משחק וכניסה לדמוית שונות בעזרת תלבושות, איפור, פאות או מסיכות.

כאשר משוטטים במוזיאון התיאטרון של וינה אי אפשר להתעלם מן המקום המפואר שבו הא שוכן. המוזיאון שוכן בארמון לובקוביץ, ארמון מפואר מתקופת הבארוק אשר המראה והסגנון התקופתיים  ניכרים בכל פינה.

אם תעלו לקומה העליונה, תוכלו להכנס לאולם בו, אם תקשיבו היטב, תוכלו לשמוע את  צליליה של הארויקה של בטהובן. את הארויקה ניגן בטהובן באולם זה ממש  בפעם הראשונה. מדהים כי בוינה אמנות מתחברת עם אמנות, ואמנויות מתחברות גם עם היסטוריה רבת שנים. תנו לעצמכם כמה שעות להסתובבות במוזיאון, תהנו מכל היופי שבמבנה הארמון יחד עם האוספים השונים והמגוונים.

שעות פעילות :

מידי יום החל משעה 10:00 בבוקר ועד לשעה 18:00 בערב

ביום שלישי המוזיאון סגור.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך