בית הפרפרים - Schmetterlinghaus

חוות הפרפרים הקיסרית - Imperial Butterfly House

אין ספק כי טיול בוינה המושלגת הוא חוויה מרתקת המאפשרת לכם לספוג את אירופה במלוא מובן המילה. עם זאת, אם אתם חשים מעט געגועים לאווירה טרופית יותר, בה תוכלו להחליף את הסנאים המתרוצצים בגניה של וינה בחיים המזכירים אזורים חמים יותר, בית הפרפרים הוא המקום להתנתק מעט מן הקור ולהכנס לתוך בועה חמימה.

בית הפרפרים (Schmetterlinghaus) נמצא במרכזה של וינה, קרוב מאוד לבית האופרה. הכניסה אליו תנתק אתכם לא רק מן הקור אלא גם מהאווירה העירונית ותכניס אתכם למקום שלו ורגוע. 

Copyrights: Stephen Fried Gmbh - Schmetterlinghaus
Copyrights: Stephen Fried Gmbh - Schmetterlinghaus
פרפרים מכל מיני צבעים

בבית הפרפרים של וינה מעופפים להם פרפרים מסוגים שונים, כשהמשותף לכולם הוא היותם פרפרים טרופיים שלא קיימים בישראל. בכל עונה שתבקרו בוינה ניתן לראות את הפרפרים המרהיבים של בית הפרפרים, גם אם לא כל הפרפרים הם פרפרים נדירים, הרבגוניות הקיימת במקום, הצבעוניות והססגוניות הרבה המגיעה הן מהפרפרים עצמם והן מהצמחים המשמשים להם סביבת מחיה, היא חוויה מרתקת לכל אחד

כך תוכלו לטייל לכם בתוך חממת הזכוכית כשלצידכם פכפוך מים מהמפלים הקטנים הזורמים וסביבכם יעופפו הפרפרים הרבים. בית הפרפרים הוא אטרקציה נפלאה לילדים אשר מתעניינים בגלגול חייו של הפרפר והם מופתעים ומסוקרנים כיצד יכול להגיח מן הגולם פרפר צבעוני שאך לפני כן היה זחל.

אם גידול טוואי המשי אינו זמין לכם או שהזחל אינו אורח רצוי בביתכם, בבית הפרפרים ילמדו הילדים על מחזור החיים של הפרפרים.  מדי פעם תוכלו לראות פרפר מפתיע המעופף סביבכם. במקום קיים פרפר ענק עם כנפיים בגודל של 30 ס"מ.

גם אם חלק מהפרפרים יראו לכם מוכרים מסרטי טבע, הרי שבבית הפרפרים של וינה תוכלו לראות אותם במציאות - סוגים רבים של פרפרים שלא תוכלו לראות בארצנו.

בית הפרפרים ממוקם בגני בורגרטן, גנים יפהפיים הסובבים את ארמון הופבורג. ארמון הופבורג וגניו היו שייכים לשושלת ההבסבורגית אך עם נפילתה יכול הציבור לטייל ולהנות מן הגנים המלכותיים. גם המבנה העשוי ברזל וזכוכית אשר בו שוכן בית הפרפרים הוא מבנה יפהפה ומיוחד.

הפסקת קפה

בבית הפרפרים יש בית קפה נחמד כך כשתסיימו להתרוצץ בין הפרפרים הצבעונים ולהתחקות אחר מעופם או מנוחתם תוכלו לקחת את הילדים ולשבת בבית הקפה ולהנות.

המלצה שלנו לקינוח של הביקור בבית הפרפרים היא - פיקניק בגני בורגרטן שיחתום לכם את היום מלא הפסטורליות הזה.

שעות פעילות :

בתקופת הקיץ אפריל עד אוקטובר

בימים שני – שישי החל משעה 10:00 בבוקר ועד לשעה 16:45 אחר הצהרים

בימים ראשון, שני, חגים וחופשים החל משעה 10:00 בבוקר ועד לשעה 18:15 בערב

בתקופת החורף נובמבר – מרץ

בימים שני – ראשון החל משעה 10:00 בבוקר ועד לשעה 15:45 בצהרים.

דרכי הגעה :

רכבת תחתית : U2 Museumsquartier, U1/U4 Karlsplatz, U3 Herrengasse or Stephansplatz

חשמלית : 1,2,D תחנה :  Burgring

חוות הפרפרים הקיסרית
חוות הפרפרים הקיסרית
 

כתבות שאולי יעניינו אותך