החשמלית הצהובה - Vienna Ring Tram

החשמלית הצהובה של וינה- Ringtram

אם באנגליה גרים בצוללת צהובה, בוינה תוכלו לטייל בחשמלית צהובה. זוהי ה- Ringtram, החשמלית הצהובה אשר צבעה נראה למרחוק לכל מי שעשה דרכו ברינג שטראסה.

הרינג שטראסה הוא הרחוב דמוי הטבעת, יותר נכון- פרסה, אשר מקיף את העיר העתיקה, האזור הראשון בוינה. הרינג שטראסה הוא רחוב עתיר מבנים עתיקים, מפוארים ומיוחדים אשר ניתן להסתכל עליהם דרך החשמלית כשהכרזה קולית תקדים את המעבר ליד כל אחד הם ומידע יוקרן על מסך ה- LCD שבחשמלית.

החשמלית פועלת בכל ימות השנה מהבוקר עד הערב. סיבוב מרוכז ורצוף לוקח 30 דקות אך ניתן לקנות כרטיס ליום שלם ולנסוע כאשר יש באפשרותכם לרדת בכל מונומנט בו אתם רוצים לבקר או לראותו מקרוב.

החשמלית הצהובה של וינה

עם המבנים המשמעותיים, היפים ובולטים בבנייתם נמנים האופרה הלאומית של וינה, המוזיאון לאמנויות יפות, בניין העירייה, הפרלמנט, הבורסה ועוד.

כאשר נבנה הרינג שטראסה בהוראתו של פרנץ יוזף הוא היה הרחוב בו בחרו שועי העיר להתגורר ולכן יש בו ארמונות רבים ומבנים מפוארים, כולל ארמון הופבורג אשר נמצא סמוך לרינג שטראסה. ארמון הופבורג, מקום משכנם של השליטים בני השושלת ההבסבורגית לוקח אתכם למסע במנהרת הזמן וניתן לחוש בו ולו לכמה רגעים כיצד חיו הקיסרים השולטים.

בפאתי הארמון ישנו גן בו תוכלו לנוח קצת ממראות העיר מול פסלו של מוצרט. ארמון הופבורג נמצא סמוך לבית האופרה ולמוזיאון לאמנויות יפות וכן מוזיאון הטבע. בהמשך ניתן לראות את בית העיריה הבנוי בסגנון הניאו רנסנסי.

האפשרות לשלב בין נסיעה מודרכת בה תוכלו לחלוף על פני חלק מנקודות החן ברחוב ובין הליכה ברגל או ביקור באתרים בהם אתם בוחרים היא אפשרות נהדרת.

כמובן שבין קטע נסיעה אחד לאחר ניתן להנות מכניסה לחנויות הרבות שברינג שטראסה או בישיבה באחת המסעדות או בתי הקפה, תוך לגימה של קפה שתצטרכו לבחור מתפריט הכולל כארבעים סוגי קפה שונים או טעימה של שטרודל עסיסי וטרי כפי שרק בוינה אפשר לטעום.

החשמלית הצהובה עומדת לרשותכם בכל שלושים דקות כך שכמעט בכל רגע שתרצו תוכלו לעלות עליה ולהמשיך את הנסיעה עד לעצירה הבאה. 

שפות דיבוב

המידע הקולי אודות המקומות בהם חולפת החשמלית הצהובה ניתן במספר שפות : גרמנית, אנגלית, רוסית, יפנית, איטלקית, ספרדית וצרפתית. בכל נקודה בה עוברת החשמלית הצהובה מתקבל הסבר מפורט הכולל מידע היסטורי, מקומות מומלצים וכד'.

רשות התחברה הציבורית

החשמלית הצהובה היא אטרקציה שמופעלת בחסות משרד התחבורה הציבורי של אוסטריה, לכן מידע נוסף ניתן למצוא באתר הממשלתי לפרטים לחצו כאן >>

שעות פעילות :

החשמלית הצהובה פועלת מידי יום החל משעה 10:00 בבוקר ועד לשעה 17:00-17:30 אחר הצהרים, תלוי בתחנת האיסוף. זמני יציאה של החשמלית נע בין 30 דקות ל – 45 דקות.

התחנה האחרונה של החשמלית נמצאת ב – Schwedenplatz , מרחק הליכה של 5 דקות מהסטפן פלאץ לכיוון תעלת הדנובה.

התחנה הראשונה של החשמלית נמצאת בחזית בית האופרה Opera.

מחירים

הנסיעה בחשמלית הצהובה אינה כלולה בכרטיס של התחבורה הציבורית, אלא יש לקנות כרטיס נפרד עבור האטרקציה שנראית בכל רחבי הרינג שטרסה של וינה.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך