הדירות הקיסריות - hofburg imperial apartments

ביקור בדירות הקיסריות בארמון הופבורג

הדירות הקיסריות שבארמון הופבורג (hofburg imperial apartments), פתחו את שעריהם לציבור המבקרים ומציעים הצצה נדירה לעבר היסטוריה עשירה של קיסרי אוסטריה. הדירות הקיסריות הן מסע היסטורי בו תוכל לפגוש את עולמם המסתורי של בני האצולה ותפתח צוהר לחייהם הפרטיים של הקיסר פרנץ יוזף ואשתו אליזבת.

ארמון הופבורג הוא אחד המבנים המרשימים בעיר העתיקה של וינה. כיום הארמון משמש קומפלקס ענק שכולל את מקום מושבו של נשיא הרפובליקה האוסטרית, משרדי ממשלה חשובים, מוזיאונים, מרכז כנסים, אירועים ונשפים יוקרתיים.

הדירות הקיסריות במתחם ארמון הופבורג
הדירות הקיסריות במתחם ארמון הופבורג
היסטוריה עשירה של סוויטות קיסריות

במשך למעלה משש מאות שנים, שימש ארמון הופבורג הלב הפועם ומרכז העצבים המנהלי של האימפריה האוסטרית. מהארמון התקבלו ההחלטות הפוליטיות, נערכו טקסים, נפגשו מנהיגים, אנשי אצולה. מכאן עוצבה ונבנתה עוצמתה של האימפריה האוסטרו-הונגרית.

למרות העובדה שהארמון שימש כמרכז פוליטי, בתקופת החורף דאגה המשפחה הקיסרית לעבור ולהתגורר בארמון באגף מיוחד שנבנה במיוחד עבורם, כך עוצבו להן סוויטות רחבות ידיים בסגנון הרוקוקו שנקראות הדירות הקיסריות.

סיור בדירות הקיסריות

אגף הדירות הקיסריות בו שהו פרנץ יוזף אשתו ואליזבת נפתחו לציבור הרחב, בדירות ניתן להתרשם מאבזרי ריהוט מהמאה ה – 19 , תנורי קרמיקה שנועדו להסקה וחימום, נברשות, אולם הכנסים, משרדו של הקיסר פרנץ יוזף, חדר השינה של הזוג, השטיחים הסלון ואפילו חדר האמבטיה.

לכן מומלץ להגיע לסיור בדירות הקיסריות ולהתרשם מהפאר וההדר לו זכו קיסרי אוסטריה, סיור מודרך ייתן לכם מידע נרחב על הפריטים והחדרים וניתן לשלבו יחד עם סיור במוזיאון סיסי ואוסף כלי הכסף הקיסרי.

עלויות :

ניתן לרכשו כרטיסים משולבים ראה : מוזיאון סיסי 

 דרכי הגעה :

הדירות הקיסריות הן חלק ממתחם ארמון הופבורג שנמצא סמוך לתחנות רכבת תחתית וחשמליות :

תחנת Volkstheater U2 ו-U3
חשמלית D, 1, 2,

 

כתבות שאולי יעניינו אותך