בית הפרלמנט - Austrian Parliament Building

בית הפרלמנט של וינה וארמון פאלה

מוזר לגלות שדווקא בניין הפרלמנט של אוסטריה (Austrian Parliament Building) מעוצב בסגנון התחייה היוונית, אך יחד עם זאת הסגנון היווני הוא זה שמבליט את בית הפרלמנט משאר המבנים ההיסטוריים שנמצאים על הרינג שטראסה ומעצבים את דמותה של הבירה האוסטרית וינה.

עשר שנים ארכה בנייתו של בית הפרלמנט האוסטרי ובשנת 1883 הוא נפתח לישיבה ראשונה של נבחרי האימפריה האוסטרו-הונגרית, כיום בית הפרלמנט משמש מקום מושבם של שני הבתים שנבחרים בבחירות דמוקרטיות לייצג את העם האוסטרי, המועצה הלאומית והבית התחתון.

בית הפרלמנט של הרפוליקה האוסטרית
בית הפרלמנט של הרפוליקה האוסטרית
ארמון פאלה אפשטיין ובית הפרלמנט

ארמון פאלה אפשטיין נבנה בסמיכות לבית הפרלמנט האוסטרי, לארמון פאלה משמעות היסטורית והוא נחשב לאחד הארמונות החשובים בתרבות האוסטרית. ארמון פאלה מהווה נקודה משמעותית לכוחה של האימפריה האוסטרו-הונגרית וממחיש מעל הכל את עוצמתה של אוסטריה בתולדות ההיסטוריה של אירופה.

בארמון פאלה נערכו במשך שנים רבות קבלות פנים ומפגשים לדיפלומטיים ומנהיגים מכל רחבי העולם, בשנת 2005 סופח הארמון לבית הפרלמנט וכיום הוא משמש לפעילות פרלמנטרית, אכסניה לחברי הממשלה האוסטרית על מפלגותיה ומשרדיה.

עיצוב בית הפרלמנט

בית הפרלמנט האוסטרי מעוצב בסגנון "התחייה היוונית", זהו סגנון אדריכלי שהיה מקובל במאה ה- 18 באירופה ואמריקה. לכן המבנה מזכיר בניינים ומקומות חשובים בערים אחרות ברחבי העולם. כך לדוגמא נראה דמיון בין בית הפרלמנט האוסטרי לשער ברנדנבורג שנמצא סמוך לבניין הפרלמנט הגרמני בברלין וכן לכניסה לקפיטול האמריקאי בוושינגטון, ארצות הברית.

בחזית בית הפרלמנט מזרקה בדמות אלת החוכמה היוונית, (פאלאס אתנה), בצדו השמאלי של בניין הפרלמנט נמצאת האנדרטה של הרפובליקה של אוסטריה מעוטרת בפסליהם של שלושת מנהיגיה של וינה (אבי הרפובליקה האוסטרית, ראש עיריית וינה ושר הרווחה של וינה מלפני מלחמת העולם השנייה).

בצד הימיני של בית הפרלמנט פסל בדמותו של קנצלר אוסטריה ד"ר קרל רנר, הקנצלר כיהן כנשיא הרפובליקה שהוקמה מחדש בשנת 1945.

סיורים מודרכים

בבית הפרלמנט של וינה ניתן לערוך סיורים מודרכים - ניתן לרכוש כרטיסים לסיור מודרך בבניין הפרלמנט האוסטרי ובארמון פאלה, הסיורים נערכים :

א. בתקופה שבין אמצע ספטמבר עד אמצע יולי (למעט בימים בהם נערכות ישיבות הפרלמנט)

בימים רביעי – חמישי בשעות : 11:00 (בבוקר), 14:00, 15:00 (בצהרים) ו - 16:00 אחר הצהרים.

בימי שישי בשעות : 11:00 בבוקר, 13:00, 14:00, 15:00 (בצהרים) ו - 16:00 אחר הצהרים.

בימי שבת בשעות : 11:00 (בבוקר), 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 (בצהרים) ו - 16:00 אחר הצהרים.

ב. בתקופה שבין אמצע יולי ועד אמצע ספטמבר (למעט בימים בהם נערכות ישיבות הפרלמנט)

בימים רביעי – שבת בשעות : 11:00 (בבוקר), 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 (בצהרים) ו - 16:00 אחר הצהרים.

דרכי הגעה :

בניין הפרלמנט האוסטרי נמצא על הרחוב הראשי שמקיף את העיר העתיקה (הרינג שטראסה)

ניתן להגיע ברכבת התחתית : 2U, 3U, תחנת : Volkstheate או שטראסה-באן 1,2,D

 

כתבות שאולי יעניינו אותך