מופע הסוסים המרהיב של בית הספר הספרדי לרכיבה - Spanish Riding School Show

האורוות המלכותיות

האורוות המלכותיות ובית הספר הספרדי לרכיבה (Spanische Hofreitschule) (Spanish Riding School Show) הוא חלומו ומשאת נפשו של כל רוכב סוסים מקצועי, זהו מוסד ייחודי בעולם בו נשמרה הרכיבה הקלאסית המסורתית כבר למעלה מ- 500 שנה.

בית הספר הספרדי לרכיבה נמצא במתחם ארמון הופבורג, (מיכאל-פלאץ, Michaelerplatz) והוא פתוח למבקרים, כך תוכל להגיע ולצפות באימונים ובהופעות המרהיבות של הרוכבים המנוסים. הסוס צועד במלוא הדר ועל גבו רוכב אשר שולט בו ביד רמה.

הזמן עכשיו כרטיסים למופע המרהיב של בית הספר הספרדי לרכיבה >>

Spanish Riding School Show

מייצגים את אוסטריה בגאווה

הרוכבים המנוסים של בית הספר נוהגים לייצג את אוסטריה בתחרויות רכיבה בכל העולם הם מציגים רכיבה קלאסית בסגנון הרנסנס. כל צעד וצעד של הסוס נראה אצילי וניכר כי האימונים הרבים מביאים לשליטה מדהימה והרמוניה יוצאת דופן בין הסוס לרוכבו.

המבקרים שמגיעים לאורוות המלכותיות, צופים על האימונים מתוך יציע דמוי מרפסת ארוכה. הרוכבים מפגינים את כישוריהם באלגנטיות ראויה לשמה, ממש כמו אותם בני אצולה בתקופת הקיסרים של האימפריה האוסטרו-הונגרית.

הופעה, אימון בוקר, סיורים מודרכים או ביקור באורוות

בית הספר הספרדי לרכיבה בוינה מציע מספר אפשרויות ביקור החל מהופעה מרהיבה של הסוסים והרוכבים, אימון בוקר שנערך בחצר האורווה, סיורים מודרכים או ביקור באורוות. כיוון שלא בכל יום ניתן לעשות את כל מגוון האפשרויות חשוב מאוד להתעדכן בלוח הזמנים כפי שהוא מופיע באתר אינטנרט של בית הספר לרכיבה.

הזמן עכשיו כרטיסים למופע המרהיב של בית הספר הספרדי לרכיבה >>

רכיבה, היסטוריה ואצולה

רכיבה, היסטוריה ואצולה הם חלק מהסטטוס החברתי שאנשי האצולה והקיסרות ניסו לשמר ולהנחיל לדורות הבאים. הסוסים היו חלק בלתי נפרד ממעמדם והם נהגו להציג את חפצי האומנות, הפסלים הציורים, הכסף הזהב והסוסים.

האורווה המלכותיות היתה חלק מסיור התפארות, הצגת הכוח והעושר של הקיסרים האוסטרים בפני אורחיהם. אם היית אורח של כבוד בימי הקיסרות האוסטרית בוודאי שהיית זוכה להנות מנשפים, קונצרטים, אוכל טוב וסיור באורווה המלכותית, שם היו מפגנים בפניך את כוחו ועושרו של המארח.

אך אם היית בן אצולה, סביר להניח שהאוכף המיוחד שלך היה מופיע באוסף האוכפים המדהים שמצוי באורוות המלכותיות ובאחד מרחובותיה של וינה היה ניתן למצוא פסל בדמותך על גבו של סוס אצילי.

בית הספר לרכיבה והאורוות הוקמו בתחילת המאה ה - 15, תחילה שימש המקום כבית הרבייה לסוסי אצולה גזעיים של בית הבסבורג, אך מאוחר יותר החלו לאמן, ללמד ולהדריך את בני האצולה, היום המסורת האוסטרית רבת השנים ממשיכה ובית הספר הפך לאחד המבוקשים והידועים בכל העולם.

וינה מסטרס

בכל שנה משתתפים רוכבי בית הספר במופע פסטיבלי תחרותי, לפסטיבל מגיעים לוינה רוכבים וסוסים מכל העולם. הפסטיבל שנקרא: וינה מסטרס נערך ברחבת בניין העירייה, אז יכולים הווינאים והתיירים לצפות בסוסים וברוכביהם, להתרשם כיצד הרוכבים המיומנים מפגינים כישורים מדהימים ושליטה בכל תנועה ותנועה של הסוס.

תחרות וינה מסטרס נערכת מידי שנה בחודש ספטמבר, להופעות מגיעים עשרות אלפי צופים מכל רחבי העולם שנהנו מאווירת פסטיבל לצד דוכני אוכל מסורתי ובירה קרה.

שעות פעילות :

בימים חמישי עד ראשון החל משעה 09:00 בבוקר ועד 16:00 אחר הצהרים.

בימי שישי בהם יש מופע שעת הפעילות תסתיים בשעה 19:00 בערב.

אתר הבית : Spanische Hofreitschule

האורוות המלכותיות של בית הספר הספרדי לרכיבה

 

כתבות שאולי יעניינו אותך