פראטר פארק - Park Prater

הריאה הירוקה של וינה

במרכזה של כל מטרופולין ריאה ירוקה, פארק רחב ידיים של משטחי דשא, פינות ישיבה מוצלות, עצים, מסלולי הליכה ואופניים, פארק בו תושבי העיר הגדולה יכולים לעשות אתנחתא קצרה מחיי היומיום ולצלול אל תוך פינה של טבע ורוגע. בלונדון זה ההייד פארק, בניו יורק סנטרל פארק ובוינה פראטר פארק (Prater Park).

הווינאים מתגאים בפארק שלהם, הפארק מדורג במיקום גבוה בקטגוריה הפארק העירוני הטוב ביותר והוא משתרע על השטח בין נהר הדנובה לתעלת הדנובה שחוצה את העיר וינה, אורכה של השדרה הראשית בפארק היא 4.5 ק"מ, לפארק מאות מקומות חניה מסודרים ו - 3 תחנות רכבת תחתית, התחנה הראשית נקראת Praterstern, כוכב הפראטר.

הזמן עכשיו כרטיסים לגלגל הענק של וינה >>

אגם המים של פראטר-פארק
אגם המים של פראטר-פארק
היסטוריה של פארק

עד לשנת 1766 היה הפראטר פארק בבעלות הקיסרות האוסטרית ושימש כאחוזת הצייד של קיסרי אוסטריה, הקיסרים ואורחיהם נהגו להגיע לאחוזה שהם רכובים על סוסים ומלווים בכלבי צייד מאולפים, בין חורשות העצים והמרחבים הפתוחים נערכו מסעות צייד רבים.

בשנת 1766 החליט הקיסר יוזף השני להעניק מתנה את הפארק לרווחתם של תושבי וינה, בשנת 1873 נערכה בפארק תערוכה לאומית ראשונה של העיר וינה ובשנת 1897 נחשף הגלגל הענק הגבוה ביותר בעולם.

מאז הפרטר פארק הפך לחלק מתרבות הפנאי של הווינאים, הם עורכים פיקניקים באזורי הישיבה וחורשות העצים, קוראים בנחת ספר על המדשאות, רוכבים על אופנים, הולכים ברגל, מטיילים להנאתם בשבילי הפארק, לאורך הדנובה ומתאמנים ברכיבה על סוסים.

פעילויות ספורט בפראטר פארק

ברחבי הפרטר פארק נערכות פעילויות ספורטיביות, באזור נהר הדנובה תוכל להפגין את כישוריך בחתירה בקייק, בשחייה וגלישה בגלשני רוח, שחקני הגולף מוזמנים למועדון הגולף היוקרתי של וינה  Freudenau.

בפארק נערך מרתון וינה והרצים יכולים להתאמן למרתון בשבילי הפארק, רוכבי האופניים ומחליקי הגלגיליות נהנים ממסלולים מיוחדים עבורם. ומעריצי הכדורגל יכולים לעודד את קבוצת הכדורגל של וינה במשחק באצטדיון ארנסט האפל, שבעבר נקרא "אצטדיון פראטר".

קולינריה בפארק

ברחבי פראטר פארק מגוון דוכני מזון מהיר, מסעדות אוכל אוסטרי מסורתי, בתי קפה ובתי בירה איכותית וצוננת. באפשרותך להנות מנקניקיות עסיסיות עם כוס בירה מרעננת או ארוחת גורמה באחת ממסעדות הפארק.

פעילויות בידור ושעשועים

פארק השעשועים, הלונה-פארק של וינה וורסט-פראטר (Wurstelprater), הגלגל הענק של וינה  "וינר-ריזנראד", מוזיאון מאדאם טוסו, הפלנטריום וכיכר הפסטיבלים הם חלק מפעילויות בידור ושעשועים שנמצאים בפרטר פארק, למידע מורחב גלשו ל - מוזיאונים בוינה, וינה עם ילדים, אטרקציות בוינה.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך