פארק שנברון - Schönbrunn Gardens

הגנים המרהיבים של ארמון שנברון

פארק שנברון (Schönbrunn Gardens) משתרע על שטח נרחב מאוד וכולל את ארמון שנברון, גני הארמון, גן החיות שנברון, גן התה, מרפסת תצפית התהילה ומלון פארק שנברון. הפארק בנוי על גבעה ממנה נשקף נופה של העיר וינה.

הזמן סיור בגנים של שנברון עם Vienna Pass >>

גני שנברון בארמון שנברון וינה

גן נסיך הכתר

גן נסיך הכתר נמצא בצד האחורי של ארמון שנברון ועד למזרקה של נפטון, מדובר בגן רחב ידיים מורכב ממרבדי דשא ירוק עז ופרחים צבעונים בצורה של סמלי הקיסרות, מראה הגן עוצר נשימה, השילוב בין הפרחים וכרי הדשא המטופחים מדהים ביופיו.

המזרקה של נפטון

מזרקת נפטון מהווה את קו גבול בו מסתיים גן נסיך הכתר אשר ממנו ניתן לטפס במעלה השביל לבריכת המים ותצפית מרפסת התהילה, המזרקה מאופיינת בדמויות מהמיתולוגיה היוונית, המזרקה אינה פעילה מאמצע חודש אוקטובר ועד אמצע חודש אפריל.

תצפית על גני שברון והארמון

פעילויות לילדים

הילדים שמגיעים לפארק שנברון יכולים ליהנות ממגוון פעילויות, החל מטיול בפארק לאורך גינות הארמון, ביקור במבוך הקיסרי שנמצא בגן השמאלי של ארמון שנברון, לבקר במוזיאון הילדים שנברון ובגן החיות של וינה.

הגלורייט - תצפית מרפסת התהילה

תצפית הגלורייט - שער ניצחון ומרפסת שנמצאת בראש הגבעה, ההגעה למרפסת היא מאחד השבילים שנמצאים מאחורי המזרקה של נפטון, ממרפסת התהילה ניתן לצפות על נופה של העיר וינה או לשבת ולהירגע בבית הקפה, טיול לתצפית מרפסת התהילה בצירוף בן / בת זוג יכול להיות חוויה רומנטית מיוחדת במינה.

חורשת הציד

חורשת הציד נמצאת בצד שמאל של גן נסיך הכתר, זו אותה החורשה שהוקמה לפני מאוד שנים בזמן שהמקום שימש כבית קיץ וחורשת הציד של קיסרי אוסטריה הראשונים.

גן החיות שנברון

גן החיות שנברון נמצא בציד ימין של גן נסיך הכתר, הכניסה לגן החיות של וינה נמצא בסמוך למזרקה של נפטון מצד ימין. גן החיות של וינה הוא אטרקציה שאסור לפספס, מדובר בגן החיות העתיק בעולם שעדיין פתוח לציבור הרחב. למידע מורחב אודות : גן החיות שנברון

הנביעה שנברון

הנביעה שנברון "המעיין היפה" נמצאת מאחורי מרפסת התהילה, מדובר בנביעת מים טבעית שנמצאה על ידי הקיסר מתיאס בשנת 1612 ועל שמה נקרא ארמון שנברון.

מלון פארק שנברון

בפארק שנברון ניתן למצוא מלון יוקרתי המארח מטיילים רבים מידי שנה, המלון מעניק אווירה קיסרית לצד חדרים מרווחים, מעוצבים ומפנקים. שהייה במלון פארק שנברון היא חוויה מיוחדת במינה, האורחים יכולים להרגיש כאחד מאנשי האצולה של האימפריה האוסטרו-הונגרית.

שעות פתיחה :

שערי פארק שנברון נפתחים בשעה מוקדמת בבוקר החל מ – 1 לאפריל ועד 31 לאוקטובר ניתן להגיע החל מהשעה 6 בבוקר ולטייל ברחבי הפארק, מ – 1 לנובמבר ועד 31 למרץ שערי הגן נפתחים בשעה 6:30 בבוקר.

ביקור בשעות הבוקר המוקדמות בפארק הן מיוחדות מאוד, השקט ששורר מסביב והשמש שמתחילה לבצבץ מעניקה אפשרות מיוחדת לראות את היופי האדיר הזה מנקודת מבט שונה לחלוטין.

דרכי הגעה :

לפארק שנברון מומלץ להגיע עם הרכבת תחתית U4- לרדת בתחנת שנברון (Schonbrunn)

 

כתבות שאולי יעניינו אותך