סקי בוינה - Skiing in Vienna

לעשות סקי בוינה - יש דבר כזה

אוסטריה ידועה כיעד סקי מצוין, עם מגוון אתרי סקי מהטופ האירופאי. אבל מה לגבי וינה? זה נכון שהעיר עצמה כוללת מזג אוויר קפוא לפרקים וגם משטחי החלקה על הקרח בחודשי החורף. אבל היא גם מישורית, ולכן יש שחושבים שאי אפשר לעשות בוינה סקי.

תאמינו או לא, אבל זה לא מדויק. בוינה יש אתר סקי חביב מאד, שמושך אליו המוני גולשים שרוצים להתנסות בספורט החורפי המהנה הזה - הן מתחילים והן מנוסים יותר, האחו הגבוה חויית סקי בוינה המקום משמש כבית ספר ללימוד סקי ופתוח בסופ"ש של עונת החורף

אטרקציה חורפית ואקסטרימית בוינה
אטרקציה חורפית ואקסטרימית בוינה
סקי בהאחו הגבוה

אתר הסקי היחידי בתוך וינה (במרחק נסיעה לא ארוך מדי תמצאו אתרים נוספים) עונה לשם האחו הגבוה (Hohe Wand Wiese), והוא מתאים כמו כפפה ליד למי שרוצה להתנסות בסקי אבל לא "להקריב" בשביל זה את כל הטיול בעיר עמוסת האטרקציות הזו.

באתר הסקי האחו הגבוה תמצאו מדרון אחד, שאורכו כ-400 מטרים. הגלישה בו היא חוויה עמוסת אדרנלין שמתאימה בדרגת הקושי שלה גם לילדים - והנה לכם פעילות נוספת מהמבחר הדי רחב שוינה מציעה לטיול עם ילדים בעיר.

משכירים ציוד וליוצאים לחווית סקי בוינה

לצד המדרון תמצאו בהאחו הגבוה עמדה להשאלת ציוד סקי, שתאפשר גם למי שלא הגיע מוכן מהארץ להצטייד בכל מה שהוא זקוק לו. כמו כן יש כאן בית ספר לסקי ולסנובורד, בו תוכלו ללמוד איך לגלוש במדרונות מושלגים בצורה טובה יותר (שתהיה לרוב גם מהנה אפילו יותר). את התמונה משלימה מסעדה חביבה בה ניתן לצבור אנרגיות ולטעום מאכלים מקומיים בין הגלישה.

מכיוון שמדובר במדרון בודד חשוב לבדוק שיש מספיק שלג במועד ההגעה שלכם, כך שהאתר ייפתח ויאפשר את הגלישה המהנה שהוא מציע. אבל אל דאגה, כי בקיץ פועלת במקום מגלשת הרים שמספקת גם כן חוויה נהדרת לילדים ולמבוגרים.

לרוב אתר הסקי פתוח החל מחודש ינואר ועד לאמצע מרץ (תלוי בכמות משקעי השלג)
 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך