באדן - Baden

באדן שליד וינה

באדן (Baden) עיר שלווה מפורסמת בזכות בתי ספא מפנקים, פארקים, אדריכלות ויין מקומי משובח. באדן ממוקמת באוסטריה תחתית כ- 26 ק"מ דרומית לוינה ולכן יש המכנים אותה באדן שליד וינה. העיר באדן נחשבת לבירת מחוז באדן. מיקומה על גדות נהר השווכט בליבו של עמק פורה הביאה להתפתחותה וצמיחתה כעיר נופש ובריאות

טיול בעיר באדן

עיר מרחצאות ויין

נתונים טבעיים כמו תנאים מעולים לגידול ענבי ענבים וייצור יין, נופים יפהפיים של העמק וההרים שסביבה ומעבר לכל- המעיינות העשירים במינרלים הנובעים בקרבתה הפכו אותה לעיר מבוקשת עוד בימי הרומאים. 

אהבתם של הרומאים ליין ולתענוגות הביאו לכך שהקימו מערכת של תעלות להזרמת מי המעיינות היישר אל העיר והקימו בה אתרי ספא רבים. 

עד היום נחשבת באדן לעיר קיט ונופש מבוקשת בזכות אתרי הספא הרבים שבה. באדן מאפשרת לשלב בין פינוקי ותענוגות העיר, כמו מגוון מסעדות ובתי קפה, חנויות, מוזיאונים, קזינו ואתרי ספא לבין בילויים בסגנון כפרי: 60 ק"מ של מסלולי הליכה ואופניים המשובצים בעמק הירוק, אזורים מיוערים, סיורים ליקבים הרבים שבסביבה ועוד.

עיר היסטורית באוסטריה

באדן וסביבתה משכו את תשומת הלב עוד בימים קדומים. כבר בתקופה הניאוליתית נראו באזור סימני התיישבות. ההתיישבות המשמעותית בה היתה בתקופת הרומאים והמשיכה אל תוך ימי הביניים ותקופת הרנסנס עד תור הזהב של העיר בסוף המאה ה- 18 והמאה ה- 19. 

סמטאות ציוריות, אמנות ותרבות

אמנים ומוזיקאים רבים כמו בטהובן ושטראוס בחרו לבקר בבאדן לעיתים קרובות. העיר העתיקה של באדן מעניקה חוויה קסומה של מעבר לזמן אחר. הסמטאות הציוריות שבה המרוצפות .אבן, בתים עתיקים עם צמחיה, כמו סמטאות שלוסר, כנסיות, חנויות מיוחדות ובתי קפה, שחלקם נמצאים במקום כבר שנים כמו קפה סנטרל באדן וכמובן אתרי הספא בהם רחצו גם קיסרים ואישים מכניסים את המבקרים אל אווירה מיוחדת. 

העיר העתיקה נותנת לטעום מן החוויה שחוו המנהיגים ואנשי הרוח אשר התעקשו להגיע לבאדן ולנפוש בה באופן קבוע.

נוף ממעלה הפארק של באדן

 

כתבות שאולי יעניינו אותך