שוק מייזל - Meiselmarkt

שוק האיכרים של מייזלמרקט

שוק מייזל (Meiselmarkt) הוא מרכז קניות משולב עם שוק איכרים ברובע (בצירק) 15 של וינה. מרכז הקניות והשוק שוכנים במבנה בעל מבנה קלאסי הכולל בתוכו קשתות ועמודים. מבנה זה שימש בסוף המאה ה- 19 כמבנה מיכל המים שסיפק מים לעיר וינה.

מייזלמרקט הוקם בשנת 1905 במטרה לתת פתרון של שוק זמני. אך במשך השנים עבר המבנה שיפוצים ושוק מייזל קיבל מקום קבוע. שוק מייזל נגיש ובקומת הקרקע של המבנה נמצאת תחנת הרכבת התחתית Johnstraße.

תוצרת חקלאית טרייה : פירות, ירקות, גבינות, יינות, דברי מאפה וכד'
תוצרת חקלאית טרייה : פירות, ירקות, גבינות, יינות, דברי מאפה וכד'
תוצרת חקלאית טרייה

בשוק האיכרים של מייזלמרקט נמכרת תוצרת טריה של ירקות, פירות, גבינות, דברי מאפה המעלים ניחוחות ותוצרת חקלאית כמו דבש, ריבות וכמובן יין המגיע מן היקבים והכרמים הרבים הסובבים את וינה.

שוק האיכרים מהווה חלק חשוב ממרכז הקניות מייזל. היום מרכז הקניות משלב בין שוק מייזל הוותיק שלוקח את המבקרים בו למקום נוסטלגי ואותנטי יותר. השוק מתפרש על פני אולם בעל תקרה מקושתת לבין מרכז הקניות מייזל.

עבור תושבי רובע 15 שוק מייזל מהווה שוק מקומי עם אווירה נעימה ולא המונית מדי.

מרכז הקניות מייזל

שוק האיכרים מייזל מהווה, כאמור, חלק ממרכז קניות גדול יותר. מרכז הקניות מייזל כולל בתוכו חנויות מגוונות, ביניהן רשתות הלבשה והנעלה, כולל מותגים מובילים, חנויות מוזיקה, אלקטרוניקה, צעצועים, ספרים ועוד.

מרכז הקניות מייזל מתפרש על פני מספר קומות. במרכז הקניות מבקרים הן תושבים מקומיים המתגוררים ברובע 15 והן נוסעים המגיעים מתחנת הרכבת התחתית. מעל למרכז הקניות מייזל נבנו בשנים האחרונות דירות, אך המבנה עצמו שומר על הצביון ההיסטורי שלו.

מעבר לחנויות שבו, במרכז הקניות מייזל ישנם בתי קפה ומסעדות ונערכות בו פעילויות לילדים כך שהא מהווה אטרקציה ומקום בילוי בכל שעות היום.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך