חוויה באולמות הנשפים של וינה - בואו והצטרפו לריקוד ואלס

עונת הנשפים בוינה - Vienna Ball Season

עונת הנשפים בוינה מתחילה ב- 20 בנובמבר ונמשכת עד לתחילת חודש מרץ. זאת תקופה יפה שמשלבת את התרבות האוסטרית המפוארת. מוסיקה קלאסית, ריקודי ואלס ומאות זוגות צעירים ומבוגרים לבושים בהידור רוקדים ונהנים. אם אתם נמצאים בתקופה זו של השנה בוינה תכינו מבעוד מועד שמלת ערב וחליפת טקסידו וצאו לכבוש את רחבת הריקודים.

עכשיו דמיינו ... ערב השנה החדשה בוינה,. אלפי אנשים עוטים על עצמם את מיטב החליפות והשמלות, מגיעים לארמון הופבורג ומחכים שהמוזיקה תתחיל לנגן ותזמין אותם לרחבת הריקודים. התזמורת הקלאסית ממלאת את החלל בצלילים נעימים. ממש לפני חצות מצלצלים הפעמונים של קתדרלת סן סטפן ומבשרים על נשיקת הסילבסטר הבלתי נמנעת.

נשמע כמו אגדה? סרט היסטורי? הצגת תיאטרון? נסו יותר בכיוון של נשף. כי הערב החגיגי הזה מבשר על מאורע חשוב לא פחות בלוח השנה הוינאי – תחילתה של עונת הנשפים בוינה (Vienna Ball Season), שתימשך כאמור, עד תחילת חודש מרץ.

הזמן קונצרט בכנסיית אנה | הזמן קונצרט בארמון שנברון | הזמן סיור בארמון שנברון וקונצרט | קונצרט מוצארט ושטראוס

New Year's בארמון אורספרג - ארוחה וריקודים לכבוד השנה החדשה מומלץ !

עונת הנשפים של וינה

מסורת - אבל עם כמה שינויים

הנשפים בוינה מתקיימים בעיקר בסופי שבוע ומעניקים תשומת לב ניכרת לריקוד שמזוהה כל כך עם התרבות האוסטרית: הואלס הוינאי, ככל הנראה הותיק מבין הריקודים הסלוניים. המון אלמנטים בנשפים יאפשרו לכם לחזור במנהרת הזמן, גם אם בשנים האחרונות אנחנו עדים לשינוי מסוים בנוסחה שלהם: שילוב אלמנטים חדשים, דוגמת פירוטכניקה ומוזיקת מועדונים עכשווית, עם ההיבטים המסורתיים יותר של הנשף: טקס הפתיחה, ריקודי קוודריל בחצות ועוד.

למרות שתושבי העיר לא מתים על השינויים האלה, עבור התיירים אלו הן לרוב חדשות טובות, שמאפשרות להם לשלב את החדש עם המוכר והאותנטי. כי כמה מאיתנו כבר רקדו ואלס וינאי, ועוד למשך מספר שעות?.

שימו לב שקוד הלבוש הוינאי מחייב כמעט תמיד: הגברים צריכים ללבוש חליפות שחורות עם עניבת פרפר, בעוד שנשים שמלות ערב ארוכות (הצבע השלט הוא, כמובן, לבן). אלא אם אתם באים לוינה כדי להתחתן, לא בטוח שיהיו לכם את פריטי הלבוש האלה במזוודה. אל דאגה – תמיד תוכלו לשכור אותם בעיר.

הנשפים הנחשבים של וינה

בעיר בה נערכים כ-450 נשפים מדי שנה, רובם ככולם במהלך עונת הנשפים, קשה לנשף להיות מיוחד באמת. ועדיין, יש כאלה שמצליחים בכך. זה מתחיל עם הנשף המושקע בארמון הקיסרי בליל השנה החדשה, ה-Kaiserball, שנחשב לאירוע הפתיחה הרשמי של העונה. התפריט שלו כולל תזמורת חיה, ריקודים עד השעות הקטנות של הלילה, ארוחת ערב (למוזמנים), קוקטיילים, הופעות של זמרים ורקדנים ועוד.

הדובדבן שבקצפת עוגת הנשפים הוינאית הוא נשף האופרה, Opernball, הנערך בבית האופרה הממלכתית של וינה. המקום מציע תפאורה אידיאלית לריקודים:

אולמות מעוצבים היטב, נברשות ענקיות, פריטי אומנות ועוד. הנשף מתקיים מאז 1877, נחשב ליוקרתי מכולם ומאפשר להתחכך במיטב סלבריטאים, בעיקר מקומיים אבל לא רק. הנשף מתקיים השנה ברביעי לינואר.

יום לאחר מכן נערך נשף תוסס נוסף הנחשב לאחד האהובים בעיר, כפי שיעידו כ-6,000 משתתפים בו מדי שנה - זהו ה-Coffee-House Owners' Ball בארמון הופבורג. חוויה מיוחדת צפויים לקבל המשתתפים בנשף הפרחים, ה-Blumenball  (השנה ב-15 לפברואר), הנערך בבית העירייה ומציע תפאורה עמוסה בסידורי פרחים.

נשפים חשובים אחרים הם 1st Ball of the Vienna Boy's Choir (16.1),Ball of the Vienna Philharmonic (21.1), Bonbon Ball (5.2), Johann Straus Ball (13.2) ועוד. ויש גם נשפים שאינם פתוחים לקהל הרחב, דוגמת נשף הרופאים, נשף עורכי דין או אפילו נשף של אגודת מגדלי הפרחים.

New Year's בארמון אורספרג - ארוחה וריקודים לכבוד השנה החדשה מומלץ !

בשביל לרקוד צריך לשלם

העלות של הנשפים השונים בוינה, בטח אלה המוגדרים כמפוארים ביותר, אינה בטלה בשישים. אלא בין כמה עשרות למאות ואף לאלפי יורו לנשף, כשהמחירים תלויים הן ברמת היוקרה של הנשף והן בסוג הכרטיס שבוחרים: כרטיסים ל-Opernball מתחילים מסכום של 290 יורו, לדוגמא. חלק מהנשפים מאפשרים להצטרף לארוחת ערב שמייקרת את מחיר החוויה. באחרים ניתן לרכוש כרטיס יקר יותר המבטיח מקומות ישיבה, מצרך נדיר בחלק מהמקרים (ופריט חובה אחרי שעות ארוכות של ריקודים).

כמובן שיש גם נשפים צנועים יותר, ולכן גם יותר זולים: כניסה לנשף הפרחים, למשל, מתחילה השנה מסכום של 53 יורו. נשפים רבים אחרים הם בטווח המחירים הזה, ואליהם אתם יכולים להגיע אם אתם רוצים לחוות מהחוויה מעט בקטן, אך במחיר סביר יותר.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך