חיי לילה בגרינציג - Grinzing Nightlife

גרינציג לחגוג במרתפי היין של וינה

גרינציג נחשב אזור יוקרתי ופסטורלי של וינה, בתים פרטיים מטופחים, כרמים לגידול ענבים וציוץ ציפורים, חיי הלילה בגרינציג מיוחדים במינם, בגרינציג תוכל לחוות את חיי הלילה של הבליינים הווינאים, מסעדות משפחתיות שפועלות מזה מספר עשורים, מגישות תפריט עשיר של אוכל וינאי ויין טוב תוצרת עצמית. ושנכנס יין והמוסיקה מתחילה להתנגן החגיגה נהדרת.

בית יין (הויריגן) בגרינציג
בית יין (הויריגן) בגרינציג
לבוש מסורתי ככה יוצאים לבלות

הווינאים נוהגים לפקוד את בתי היין של גרינציג (הויריגן) שהם לבושים במיטב הבגדים האוסטרים המסורתיים,  הגברים האוסטרים לבושים מכנסי שליש גרבים ארוכות, שלייקס ונעלי עור בד"כ בגוון חום בהיר או ירוק, הנשים לבושות בשמלה מסורתית עם המחוך שמבליט את נשיותם והופכת אותן לסקסיות ונשיות יותר בעיני האוסטרים. תחילה זה נראה מוזר, אפילו מגוחך להסתובב כך. אבל על פניו נראה כי האוסטרים גאים מאוד בתרבות ובלבוש המסורתי ומבחינתם זה כבוד להתלבש במיטב המסורת האוסטרית ולצאת לבלות בבתי היין של גרינציג.

אקורדיון מוסיף המון

נגני אקורדיון וגיטרה מבוקשים מאוד בבתי היין והבירה של גרינציג, כמעט בכל מסעדה תוכל למצוא בשעות הלילה נגנים שמגיעים בחסות בעלי המקום לשיר, לנגן, לעשות שמח ולסחוף איתם את כל באי בית היין לרקוד, לשיר ולשתות יין, בירה ופונטש חם.

יין, ריקודים ואנחנו מסודרים

ככל שמחוגי השעון שעל הקיר בבית היין מתקדמים כך תוכל להבחין איך השמחה במקום גוברת ומתעצמת שלב אחר שלב, כמויות היין והבירה שיוגשו לשולחנות היא בלתי נתפסת, אך יחד איתה הווינאים משתחררים מהנוקשות האוסטרית וכולם מתחילים לרקוד, להתחבק, לשיר ולהרגיש בעננים.

אנחנו התיירים שמגיעים לחוות את חיי הלילה של וינה, יושבים ומתבוננים מהצד ברגשות ומחשבות מעורבים. רואים את האוסטרים עם פנים אדומות מהשתייה והריקודים עושים חיים משוגעים וזה בדיוק הזמן לאזור קצת אומץ ולהצטרף לחגיגה. כך תוכל ליהנות מערב מלא חוויות חדשות וחברים שעד לפני מספר דקות התבוננת בהם בספקנות וחשדנות.

אוכל טוב זה חלק מהחוויה

מנות האוכל שמוגשות בבתי היין והבירה של וינה הם מנות אותנטיות לרוב נעשות על ידי בעלת הבית, מדובר כמובן על מנת הדגל הווינאית "שינצל ווינאי" גדול ממדים שמצליח לכסות את כל פני הצלחת, סלט תפוחי אדמה, נקניקיות עסיסיות, צלעות מעושנות וכד'.

האוכל והשתייה הם חלק מהחוויה המקומית ומומלץ לחלוק מנה או שתיים בתוספת יין הבית או בירה מקומית.

כיצד מגיעים ?

לגרינציג ניתן להגיע בעזרת התחבורה הציבורית היעילה של וינה, קו האוטובוס 38A והחשמלית (שטרסה-באן) מספר 38 מגיעות עד למרכז גרינציג. התחנה שמחברת בין השטרסה-באן והאוטובוס לרכבת התחתית נעשית בתחנה "Heiligenstadt"  תחנת קצה של U4.
 

חיי הלילה ובתי היין בגרינציג
חיי הלילה ובתי היין בגרינציג
 

כתבות שאולי יעניינו אותך