פאבים בוינה - Pubs in Vienna

בארים, פאבים ודיסקוטקים

וינה התברכה במאות בארים, פאבים ומועדוני לילה הפזורים בכל רחבי העיר, בכל פינת רחוב תוכל למצוא את הבר המקומי בו נוהגים להתאסף הווינאים, לשבת לשתות יין ובירה, לצחוק מעט עם החבר'ה ולהתכונן לקראת היום הבא, במאמר אודות חיי הלילה של וינה ננסה לנווט אותך בין הבארים והפאבים של וינה.

בירה אוסטרית איכותית
בירה אוסטרית איכותית
מחילות הרכבת התחתית

שחושך בחוץ וקר - הטמפרטורה יורדת מתחת לאפס הווינאים לא מתרגשים, אלא יוצאים ל"חרוש" את העיר וליהנות מחיי לילה של עיר מתחת לעיר. מתוך מחילות הרכבת התחתית נמצאות כניסות נסתרות לפאבים, בארים ומועדוני לילה.

קבוצות של בליינים מסתובבים בתחנת הרכבת התחתית, פותחים דלת צדדית ונכנסים לבר, מוסיקה חזקה, הבסים מורגשים בכל הגוף ואתה מנסה להתנועע לקצב. כולם רוקדים ושותים, מקפיצים טקילות, שותים בירה ונהנים. 

מטר טקילה

מטר טקילה היא המנה הפופולארית ביותר בקרב הבליינים הצעירים שמגיעים עם החבר'ה וחולקים ביחד מנת טקילה ארוכה, הם נראים כמי שנהנים מכל רגע וכל שנייה.

השהייה בפאב יכולה להיות חוויה מיוחדת במינה עבורך, אבל עשן הסיגריות שאופף את המקום מפריע בעיקר לתיירים שלא מעשנים. תרבות העישון באוסטריה מאפשרת לחבר'ה לעשן בפאבים מה שיכול להוות בעיה למטיילים רבים. או פתרון לשחרור המצור שקיים בארץ בנושא העישון.

יין מקומי

פאבים מקומיים רבים מעדיפים להתמחות בסוג אחד של שתייה, כך נולדו להם בוינה פאבים המציעים מבחר יינות מגוון מאוד אך לעומת זאת נמנעים ממכירת משקאות אחרים כגון בירה. אז לאוהבי היין מומלץ בחום לבקר באחד הפאבים וליהנות משפע טעימות של יין על סוגיו השונים. יין צעיר ויין ישן, יין אדום ויין לבן בקיצור חלום של כל חובב יין.

בירה מקומית

בירה מחוברת יותר למנטליות הגרמנית אבל בהחלט גם לאוסטרית, הפאבים בוינה שמתמחים במכירת בירה מציעים עשרות מינים של בירה, בירה מקומית, בירה גרמנית, בירה לבנה, בירה שחורה, כל בירה והטעם הארומטי שלה, ביקור בפאב בירה מקומית יכול בקלות להפוך לחוויית טעימות יוצאת מהכלל.

מוסיקה מזרחית בדיסקוטקים

הדיסקוטקים של וינה נחשבים לטובים באירופה, המוסיקה מגוונת והאווירה מעולה, הבליינים רוקדים ונהנים והתקליטן ה – DJ דואג להעלות את הקצב ולחבר בין מגוון השירים הפופולאריים שמושמעים השכם וערב בתחנות הרדיו והכבלים של אירופה.

אחת ההפתעות הנעימות שהיו לנו בדיסקוטק מקומי היה לשמוע מוסיקה מזרחית בעברית, הווינאים רקדו והשתוללו למרות שהשירים היו בשפה שונה לגמרי מהגרמנית שהם מכירים, שרית חדד ואייל גלון כבשו גם את הבמות של הדיסקוטקים של וינה.

שותים לתוך הלילה

הווינאים אוהבים לשתות, יין, בירה , טקילה ועוד. להפתעתנו גילנו כי חיי הלילה בוינה בפאבים, בארים ודיסקוטקים פתוחים עד לשעות הלילה המאוחרות , שעות הבוקר המוקדמות. ביקור באחד המקומות הוא בהחלט חוויה, אך צריך גם לשים לב לכמות השתייה כי למחרת היום מצפה לך עוד יום של טיול מהנה בעיר וינה.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך