תיאטראות בוינה - theater in vienna

תרבות ותיאטרון בעיר וינה

וינה ידועה בחיי התרבות העשירים שלה. במיוחד כאשר מהלכים בעיר העתיקה, גם ללא חיפוש מיוחד, בניינים עתיקים בעלי עבר היסטורי עשיר צצים בכל קרן רחוב. חלק מהבניינים הללו הם ארמונות או מבנים מפוארים ששימשו את שליטי ועשירי העיר למגורים וחלקם הם מבני תרבות שנבנו במטרה להעשיר את עולמם של אותם אנשי אצולה. אותם מבני תרבות כוללים בית אופרה, מוזיאונים שונים לאמנויות וכמובן גם תיאטראות.

בורגתיאטר - בניין תיאטרון בורג
בורגתיאטר - בניין תיאטרון בורג
הצגות תיאטרון אומנות אהובה בוינה

תיאטרון הוא אחד מסוגי האמנות והבילויים האהובים על הוינאים מאז אותם ימי שושלת הבסבורג העליזה ועד היום. בעיר ישנם כמה וכמה תיאטראות אשר מדורגים על פי גודלם וחשיבותם. ישנם התיאטראות הגדולים והמרכזיים וישנם תיאטראות קטנים המיועדים לחובבי הצגות השוליים ותיאטרון אוונגרדי.

התיאטראות מעלים הצגות מגוונות בז'אנרים שונים: קומדיה, דרמה, מחזות זמר כולל קברטים אשר מספקים לצופים ערב מהנה ואף משעשע. הוינאים מעוניינים שגם בנו, התיירים, ידבק חיידק התיאטרון ולכן ישנם גם תיאטראות המיועדים לאלה שאינם דוברים גרמנית. מועלות בהם הצגות באנגלית, צרפתית ואף איטלקית. עם זאת, על אף מחסום השפה, מומלץ לחובבי התיאטרון במיוחד להנות מהצגה באחד התיאטראות המרכזיים בעיר.

האווירה הקסומה שתקבל אתכם במבואה כבר תכניס אתכם לאווירה אחרת של אולם נשפים לפני כמה מאות שנים.

Burgtheater:

בורגתיאטר נחשב לאחד התיאטראות המרכזיים אם לא המרכזי ביותר שבהם. האולם מרשים בגודלו הנמצא במבנה היסטורי בו נערכים גם סיורים מודרכים. אין ספק כי הנברשות, השטיחים האדומים, המבנה דמוי הטירה ואביזרים קלאסיים נוספים מכניסים לאוירה הרצויה. בתיאטרון זה מועלות הצגות מגוונות כולל הצגות לכל המשפחה.

Akademie theater Wien: לעומת הבורגתיאטר, בו האולם מכיל כ- 1300 מושבים, אולמו של תיאטרון האקדמיה הוא קטן יחסית ומכיל רק כ- 500 מושבים. לכן הוא מצויין עבור המעוניינים באווירה אינטימית יותר. זהו תיאטרון מכובד המציג מגוון רחב של הצגות.

כתובת : Universitätsring 2 1010, וינה

טלפון : 43-1-514444140+

אתר אינטרנט : burgtheater

Volkstheater:

התיאטרון נבנה והוקם במאה ה-19 והוא היה מיועד ל"אזרחים הפשוטים" (פירוש שמו הוא התיאטרון העממי). בתיאטרון זה מועלים מחזות שנכתבו בעיקר בידי מחזאים אוסטרים, המחזות כפי שנכתבו במקור או כאלה בגרסאות מחודשות. לעיתים מועלים בו גם מחזות באנגלית.

Theater in der Josefstadt: תיאטרון ותיק מאוד ואהוב אשר נוסד במאה ה- 18, בשנת 1788. ניתן לקשור שמות של אישים מפורסמים כמו בטהובן, וגנר, שטראוס או פרדיננד ריימונד בשמו של התיאטרון הזה. מראהו של התיאטרון וכל האוירה בו מעוררים כבוד למוסד הזה אשר חי וקיים כבר כמה מאות שנים. נערכות בתיאטרון הצגות מסוגים שונים בשני האולמות שבו והוא אף מארח תלמידי בתי ספר במקום.

כתובת : Neustiftgasse 1, 1070 , וינה

טלפון : 43-1-521110+

אתר אינטרנט : volkstheater

Vienna’s English theater:

אם אתם רוצים לחוות את החוויה של הצגת תיאטרון בוינה אך מעוניינים בהצגה שתועלה באנגלית ושאותה תוכלו להבין זהו המקום עבורכם. לא זו בלבד שהמקום מעלה הצגות באנגלית הוא מארח הפקות אמריקאיות ואנגליות כמו "שיקגו" בה אמנם תהיו בוינה אך בהחלט תרגישו ניחוח אמריקאי.

עם זאת, במקום מועלות הצגות לא רק באנגלית כי אם גם בצרפתית ואפילו איטלקית.התיאטרון נוסד ב- 1963 והוא התיאטרון המעלה הצגות באנגלית הוותיק ביותר באירופה (מלבד אנגליה כמובן...). ההצגות המועלות הן בסגנון קלאסי כמו גם הצגות חדשניות.

כתובת : Josefsgasse 12, 1080, וינה

טלפון : 43-1-40212600+

אתר אינטרנט : Vienna’s English theater

הצגה בוינה - אסור לפספס

גם אם אתם לאחר יום של שיטוטים ברחבי העיר, אל תוותרו על החוויה המענגת הזאת של לפחות הצגה אחת. לא מדובר רק על תוכן ההצגה עצמו אלא כל הנלווה לכך: המראה של באי התיאטרון המתלבשים במיטב בגדיהם (אל תבואו בג'ינס!), עיצוב המקום, האולמות העצומים בחלק מהמקרים- כל אלה יתנו לכם תמצית של וינה הקלאסית והאמיתית.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך