פסטיבל הקפה של וינה - Vienna Coffee Festival

שנים של טעמים בארבעה ימים

פסטיבל הקפה של וינה (Vienna Coffee Festival) הוא האירוע בו נותנים הווינאים את הכבוד למשקה האהוב כל כך עליהם הקפה. קפה בוינה הוא כמו התה בלונדון. זהו לא רק משקה אלא תרבות שלמה. בפסטיבל הקפה של וינה שייערך באמצע חודש ינואר (13-16 לינואר 2017) תוכלו לפגוש את בתי הקפה המסורתיים של וינה עם שיטות הכנת הקפה הישנות והחדשות, שלל הטעמים והניחוחות שנוספו לקפה של היום.

וינה בירת בתי הקפה של אירופה
וינה בירת בתי הקפה של אירופה
פסטיבל חובה לאוהבי הקפה

פסטיבל בקפה של וינה זהו פסטיבל חובה לכל מי שאוהב קפה, נמשך אל ניחוחות הקפה הטחון והטרי וגם נדהם למראה הקפה היוצא מן המכונה לאחר הקצפת החלב. הכנת הקפה במכונה, כך מסתבר בפסטיבל, הוא תורה שלמה עם הרבה סודות מאחוריה. התזמון המדוייק, שימוש בפילטר הנכון, והקצפת הכמות המדוייקת של החלב- כל אלה הופכים את הקפה בבית קפה אחד לטוב יותר לעומת הקפה בבית קפה אחר. זו ההזדמנות לראות את המומחים בפעולה והצופים (שהם גם הטועמים) יכולים רק להרוויח.

בית קפה בוינה - הקפה הוא בעל הבית

בקופי האוס המסורתיים של וינה הביטוי בית קפה מקבל את מלוא המשמעות שלו. אם היום בתי קפה הם בעצם מסעדות לארוחות קלילות יותר, בתי הקפה של וינה החלו כמקומות בהם אנשים התכנסו למטרה אחת בלבד- שתיית קפה. מלבד ערי איטליה, וינה נחשבת לעיר הקפה הגדולה בעולם.

מספרים כי הקפה נכנס לוינה בעקבות הטורקים. לאחר ניצחון של הוינאים על הטורקים בסוף המאה ה- 17 הם גילו שקים ובהם מטמון- קפה שחור, ואפילו כלים להכנת הקפה. הוינאים ניסו ונתפסו בטעם המשכר של הקפה. הם החליטו לפתוח מקומות בהם יהיה ניתן, ממש כמו בארצות המזרח, לשבת ולשתות קפה, אך באווירה אירופאית בה יושבים על כיסא מול שולחן ולא על שרפרף נמוך או מחצלת. סביב המשקה התפתחה תרבות שלמה.

בתי הקפה הקלאסיים של וינה נראים כשייכים למאה אחרת. רהיטי העץ וסגנון העיצוב הרומנטי, הספרים והעיתונים שהם חלק בלתי נפרד מחוויית הביקור בבית קפה- כל אלה הופכים את וינה למלכת הקפה (הצפונית לארץ המגף- מעדיפים שלא להסתבך...).

קפה שחור חזק

פסטיבל הקפה של וינה משלב בין טעמי קפה חדישים ומסקרנים לטעמי הקפה האופייניים לוינה כמו הבראונר- קפה שחור אליו מוסיפים מעט שמנת, קפוצ'ינו, אשר עבר גלגולים רבים אבל במקור זהו קפה שחור עם שמנת מתוקה, מזאגרן- קפה שחור ממותק עם רום וקוביות קרח ואפילו איישפאנר, גוגל מוגל עם קפה אותו שתו בוודאי זמרי אופרה לפני הופעתם- קפה שחור עם חלמון ביצה וחלב.
 
תרבות הקפה בוינה היא עולם שלם וקסום, עולם דינמי המתפתח ומשתנה כל הזמן. פסטיבל הקפה הוא ההזדמנות להכיר את הקפה המיוחד לוינה ולראות מקצוענים בפעולה. המלצות ניתן לראות במאמר : בתי קפה בוינה

 

כתבות שאולי יעניינו אותך