פסטיבל ימי אפריקה - Afrika Tage Festival

זכרונות מאפריקה: קרנבל ססגוני באי הדנובה

בפסטיבל ימי אפריקה (Afrika Tage Festival) שנערך מ-10 לאוגוסט ועד ל-27 לאוגוסט 2018 תוכלו לשמוע מוזיקה לא שגרתית שמכניסה קצב והמחממת את וינה.

Afrika Tage Festival
Afrika Tage Festival

האי הווינאי שבלב הדנובה יתמלא במהלך ימי פסטיבל אפריקה בשירה וריקודים המגיעים ממקום אחר לחלוטין בכדור הארץ, מאפריקה החמה והאקזוטית. פסטיבל ימי אפריקה הינו פסטיבל מיוחד במינו המוקדש כולו לתרבות האפריקנית. זוהי תרבות עשירה ועתיקה ולכן הפסטיבל הוא חוויה רב חושית מלאה בצבעים, מראות, קולות, ריחות וטעמים.

מופעים ייחודיים על הבמה

פסטיבל ימי אפריקה מקבץ אל ליבה של וינה אמנים, זמרים ורקדנים ממדינות שונות ברחבי אפריקה. במהלך הפסטיבל הופיעו בשנים עברו להקות והרכבים כמו להקה של 12 זמרים ורקדנים מזימבבואה, הזמרת קרול בקאטו מקמרון תקפיץ את הקהל עם מוזיקה במגוון סגנונות: הרגאיי המגיע מג'מייקה, היפ הופ, מוזיקת סול החודרת לנשמה ומוזיקה אפריקנית מסורתית.

המוזיקה האפריקנית גורמת לגוף לנוע באופן מיידי ומעבירה את כל הנוכחים במקום למימד אחר ממש. תוסיפו לצלילים המיוחדים את התלבושות האפריקאיות המסורתיות, האיפור הצבעוני, התכשיטים ותקבלו קרנבל אמיתי, קרנבל אשר לא קל להאמין כי הוא מתרחש בליבה של אירופה הקלאסית.

ביתנים ופעילות מסורתית

לצד המוסיקה האפריקנית המדהימה - ברחבי שטח בפסטיבל הוקמו אוהלים וביתנים בהם ניתן להתרשם מעבודות אומנות מסורתיות מאפריקה: ריקועי נחושת, הכנת תכשיטים, קעקועי חינה, שעורי ריקוד אפריקאי מסורתי ועוד המון המון הפתעות למבוגרים וילדים כאחד.

שפע של אוכל אפריקאי ואירופאי

כמו בכל פסטיבל, גם פסטיבל ימי אפריקה ילווה בהרבה מאוד אוכל. בדוכנים הפרושים בשטח האי תוכלו לטעום אוכל אפריקאי אותנטי לצד דוכני אוכל המספקים אוכל טעים שתמיד נחמד לאכול בפסטיבלים בין הופעה להופעה או בן מסיבה למסיבה. מלבד דוכני האוכל, יהיו במקום דוכנים רבים נוספים.

רוצים לקנות בגד בסגנון אפריקאי, תכשיטים או יצירות אמנות ועבודות יד אפריקאיות אותנטיות? את כל אלה תוכלו למצוא בפסטיבל. השפע הוא רב ועם שלל היצירות המוצעות למכירה נדמה כי נמצאים בשוק הממוקם בליבו של כפר אפריקאי.

אטרקציות גם לילדים

אמנם כל המופעים והאטרקציות שהפסטיבל מציע מתאימים גם לילדים ומהווים עבורם חוויה מיוחדת, אך ישנן פעילויות המתאימות להם באופן מיוחד. במקום מתקיימות עבודות יצירה בסגנון אפריקאי ומשחקים שונים.

אטרקציה נוספת המספקת לילדים חוויה מיוחדת היא סיבוב על גמל. אמנם עבור ילדי ישראל הגמל מוכר הרבה יותר (ישנם עדיין אירופאים החושבים כי לבית הספר הם מגיעים על גבי גמל...), אך בכל מקרה סיבוב על גמל באי שבלב הדנובה על המים והנוף הירוק שבו במקום בלב מדבר מרגיש אחרת לחלוטין.

 

בואו ללמוד לנוע בקצב של אפריקה
בואו ללמוד לנוע בקצב של אפריקה
 

כתבות שאולי יעניינו אותך