פסטיבל הסרטים של וינה 2015 - חוגג יום הולדת 25

25 שנים של סרטים בכיכר העיריה

פסטיבל הסרטים בווינה לובש השנה בגדי חג לכבוד יום הולדתו ה- 25. כבר 25 שנה שברחבה מול בניין העיריה המקסים של וינה נערך מדי קיץ פסטיבל סרטים בקנה מידה עולמי המביא לעיר עשרות אלפי מבקרים.

השנה נערך פסטיבל הסרטים בסימן סרטי מוזיקה. ניתן למצוא בפסטיבל סרטים העוסקים בכל סגנונות המוזיקה: מוזיקה קלאסית, ג'אז, רוק פופ ועוד.

המסך הענק של פסטיבל הסרטים - ברקע בניין העירייה
המסך הענק של פסטיבל הסרטים - ברקע בניין העירייה

השנה במיוחד יחוו המבקרים חוויה רב תרבותית ורב חושית: יופי הרחבה והמבנה המפואר של העיריה המתקשטים עוד יותר לכבוד הפסטיבל, הסרטים המוקרנים על גבי המסך הענק, המוזיקה המגוונת וגם הריחות והטעמים  מהמנות המוצעות ברחבת הפסטיבל אותן יכינו שפים ומומחים בינלאומיים בתחום הגסטרונומיה, זאת כמובן גם לצד דוכני אוכל עממיים יותר.

כך, פסטיבל הסרטים של וינה מתאים ומהנה לכולם, מכאלה המתחברים לדברים הקטנים והפשוטים ועד לאניני טעם.

אלטון ג'ון ופינק פלויד לצד מוצרט וורדי

פסטיבל הסרטים מלווה את תושבי וינה ואת המוני התיירים המגיעים אליה לאורך כל הקיץ. מתחילת יולי ועד  ספטמבר יוקרנו הסרטים באופן חופשי.

הקרנת הסרטים באופן חופשי מושכת המוני אנשים ומשרה אווירה של שחרור, כיף, חופש והנאה. מגוון סרטי המוזיקה הרחב כולל הקרנות מופעי תזמורות, כמו התזמורת הפילהרמונית של וינה. גם לישראל יש תרומה קטנה למופע זה: המנצח על התזמורת הוא המנצח המיתולוגי זובין מהטה. במופע זה ינוגנו יצירות רבות כמו "כרמן" של ביזה, "חליל הקסם" מאת מוצרט ועוד

תכנית הפסטיבל מקדישה חלק ניכר למוזיקה חדשה וליוצרים ומבצעים גדולים כמו פינק פלויד, אלטון ג'ון, פרנק סינטרה ועוד, וזאת לצד היצירות הקלאסיות שנכתבו כמה מאות שנים לפניהן.

הרב גוניות והקדשת תשומת לב שווה לסגנונות המוזיקה השונים היא סוד הקסם של הפסטיבל.

פסטיבל הסרטים צפוי להיות אחד הפסטיבלים הגדולים והמרשימים ביותר בוינה מכל פסטיבלי הקיץ שיהיו בה.

המוזיקה היא מכנה משותף רחב מאוד לכולם כך שכל אדם הנמצא בוינה במהלך הקיץ ימצא את עצמו מגיע שוב ושוב לבניין העיריה הדומה יותר לארמון, משוטט ברחבת הפסטיבל הססגונית ונשאב בקסמי המוזיקה והסרטים.

 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך