פסטיבל סרטי זהות

למצוא את הזהות

פסטיבל “Identities” (זהויות) הוא פסטיבל מרתק ומעניין המציג את מיטב הסרטים מכל העולם העוסקים בנושא הזהות המינית וההתמודדות עם הנושא. סרטי הפסטיבל יוצגו בשלושה מקומות ברחבי וינה החל מ-11 ליוני ועד ל- 21 ביוני 2015

פסטיבל סרטי זהות החל את דרכו ב- 1994  בקנה מידה קטן, כשהקהל הפוקד אותו הוא קהל מצומצם בלבד. עם השנים הפסטיבל הלך וגדל והיום הוא נחשב לפסטיבל הבינלאומי השני בגודלו העוסק בתחום.

בפסטיבל סרטי זהות מוצגים סרטים המקיפים את הנושא המרתק של מציאת  הזהות המינית והחיים לאחר מציאתה. קהל היעד של הפסטיבל אינו רק הומואים ולסביות אלא אנשים אשר הנושא מעניין אותם מהמקום האנושי שלו או כאלה אשר עדיין מגששים ומחפשים בעצמם את זהותם.

סרטים במבחר נושאים

הסרטים המוקרנים בפסטיבל עוסקים בנושאים שונים הקשורים למגדר ולא רק בעניין הזהות המינית. אחד הסרטים המפורסמים והמצליחים שיוקרן בפסטיבל הוא הסרט "ליגה משלהן" בבימויה של פני מרשל ובהשתתפותם של שחקנים מוכרים כמו ג'ינה דייוויס, טום הנקס, מדונה ועוד.

סרט זה מספר על הקמתה של ליגת בייסבול לנשים בתקופת מלחמת העולם השניה ואת התמודדותן של השחקניות עם יחס מזלזל ועם העובדה שבאותה תקופה הן נחשבו לעוף מוזר שלא ממש ידעו איך להתייחס אליו.

סרט אחר, סרט מרגש במיוחד, הוא הסרט “The normal heart” העוסק בהתמודדות עם איידס בהשתתפות ג'וליה רוברטס.

הסרט Behind the Candelabra”" בכיכובו של מייקל דאגלס עוסק בפסנתרן אשר שומר את ההומוסקסואליות שלו בסוד במשך זמן רב. הסרטים נותנים זווית ראיה מעניינת וחדשה למרות הפתיחות שישנה היום בנושא..

פסטיבל בשלושה בתי קולנוע

הפסטיבל נערך בשלושה בתי קולנוע בעיר: Gartenbau cinema, Film- casino, Top- Kino. מלבד הסרטים המרתקים, בתי הקולנוע הללו מספקים חוויית צפיה מיוחדת לצופים.

אלה בתי קולנוע בעלי אולמות גדולים ומקומות רבים, בתי קולנוע "של פעם". האווירה היא חגיגית ומיוחדת. סביב בתי הקולנוע הללו נראית תכונה ואווירה צבעונית ושמחה. אם תצפו בסרט בקולנוע Top- Kino, תוכלו לאחר הצפיה גם לשבת על הבר ולשתות, וכך לסגור ערב בו צפיתם בסרט מרתק וספגתם את האווירה המיוחדת של הפסטיבל.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך