פסטיבל האקורדיון בוינה

חודש של שמחה אמיתית

אקורדיון הוא כלי של שמחה, צחוק וריקודים. מי מאיתנו (לפחות מהדור של זהו זה) לא זוכר את יאצק עם האקורדיון? פסטיבל האקורדיון הבינלאומי בוינה מוכיח זאת שוב: אקורדיון הוא כלי שמסב הנאה אמיתית לכולם, משחרר ומוציא לחלוטין מן השגרה. בתי הקפה של וינה, המועדונים, האולמות, והפארקים- כולם התאגדו לארח את מגוון המופעים שמציע הפסטיבל.

אקורדיון לכל סוגי המוסיקה

אקורדיון, מסתבר, הוא כלי מגוון מאוד ומלבד שירי ארץ ישראל ניתן לנגן בו סגנונות שונים של מוזיקה: מוזיקה קלאסית, מוזיקה עממית מקומית וגם מוזיקת פופ ורוק (כן, כן...). האקורדיון לא בהכרח ינגן לבדו. אליו יצטרפו תזמורות שלמות כפי שיהיה בערב סגירת הפסטיבל ב- 22 למרץ או כלים אחרים לאורך כל הפסטיבל.

פסטיבל ברוח נשית

השנה באופן מיוחד וינה מחליטה לפרגן לנשים. לכן בפסטיבל האקורדיון השנה יאחזו נשים רבות יותר מתמיד, ביניהן אקורדיוניסטית מובילה מפינלנד בשם מריה קלנימי אשר תבצע דואט עם נגן פסנתר, או נגנית ברזילאית בשם ליוויה מאטוס ואפילו להקה גרמנית הכוללת 15 אקורדיוניסטיות.

אין ספק כי בכך מוכיח האקורדיון שהוא אלמותי, לא מאבד את קסמו וגם אם בעבר היה ניתן לראות בעיקר גברים המנגנים בו, היום הדבר כבר ממש אינו כך. היום לא מעט נשים מכל רחבי העולם אוחזות בכלי המיוחד הזה.

פסטיבל האקורדיון מתקיים מאז שנת 2000 ולכבוד יום הולדתו ה- 16 הוחלט ליצור בו אוירה מעט שונה גם בזכות מתן המקום הראוי לנשים.

אמנות רב תחומית

בפסטיבל האקורדיון השנה הוחלט לפרוץ גבולות ולשלב את נגינת האקורדיון עם יצירה מתחומים שונים. אחד האירועים הוא שילוב הנגינה עם קריאתם של 12 קטעי ספרות מאת סופרים דגולים כמו פרנץ קפקא ותומאס מאן. אירוע ההקראה נעשה גם בשיתוף הקהל.

אירוע אחר הוא שירה בניב אוסטרי מקומי בליווי אקורדיון ואירוע אחר משלב בין אקורדיון לקולנוע וכולל את הקרנתם של סרטים אילמים מפורסמים כמו הקוסם מארץ עוץ, הדייר של אלפרד היצ'קוק ועוד רבים בשילוב הנגינה.

השנה הולך להיות פסטיבל אקורדיון חוצה גבולות, יבשות, גילאים וסגנונות מוזיקליים. בימים אלה ממש וינה נהנית ממוזיקה מגוונת שמוציא מתוכו הכלי המיוחד בתוספת כמובן שלהרבה אוכל, ירידים והרבה מאוד שמחה ברחובות. לא כדאי לפספס.

אתר האינטרנט של הפסטיבל : AKKORDEONFESTIVAL

 

כתבות שאולי יעניינו אותך