וינה תחבורה ציבורית - מדריך

מדריך לתחבורה ציבורית בוינה

התחבורה הציבורית של וינה נחשבת לאחת המפותחות ביותר באירופה ובזכותה זוכה העיר וינה להיבחר כבר כמה שנים ברציפות כעיר בעלת איכות חיים גבוהה. תושביה ומבקריה של וינה אינם זקוקים לרכב, אלא יכולים להגיע לכל מקום במהירות, ביעילות ובזול. ברשת תחבורה ציבורית שמשרתת בנאמנות מידי יום מיליוני בני אדם.

לרווחת הווינאים, בעיר פועלים אמצעי תחבורה שונים שמחוברים יחדיו לרשת המעניקה כיסוי מלא. בכל נקודה בעיר ניתן למצוא : רכבת תחתית אשר נקראת :(או-באן) U Bahn, חשמלית (רכבת עילית) שנקראת שטראסה-באן Strasse Bahn, ואוטובוסים שיביאו אותך ליעדך במהירות ונוחות מרבית,  כאשר כרטיס נסיעה אחד משמש עבור כולם.

במאמר וינה תחבורה ציבורית מדריך תוכל לקבל את כל המידע הדרוש לך .

וינה תחבורה ציבורית - מדריך
שעות הפעילות

התחבורה הציבורית בוינה פועלת בכל ימות השבוע החל משעה 5 בבוקר ועד חצות. כאשר בסופי שבוע (שבת וראשון), השירות ניתן עד לשעות הקטנות של הלילה לטובת הבליינים בעיר.

זמני המתנה

זמני ההמתנה לתחבורה הציבורית משתנים על פי הצורך מספר פעמים במשך שעות היום, כך לדוגמא בשעות העומס בבוקר ואחר הצהרים מגיעה רכבת תחתית כל 3-4 דקות ובשעות הפחות עמוסות כל 5-8 דקות. בתחנות הרכבת התחתית, החשמלית והאוטובוסים ישנם נקודות מידע אלקטרונים בהם ניתן לראות מתי אמור להגיע אמצעי התחבורה הבא.

נגישות לנכים

בעיר וינה מכבדים את אוכלוסיית בעלי המוגבלויות ודואגים להנגיש עבורם את התחבורה הציבורית.

1. ברוב תחנות הרכבת התחתית ישנן מעליות.
2. החשמלית מפעילה קווים נגישים לנכים, (למרות שלפעמים תאלץ לחכות קצת יותר).
3. האוטובוס שמגיע לתחנה יורד לגובה מדרכה על מנת לאפשר עליה וירידה של כיסא גלגלים ומעבר בטוח לנכים אשר נעזרים בקביים וכד'.
4. בתחבורה הציבורית מקומות שמורים לנכים ועמדות עגינה לכיסאות גלגלים.

למידע נוסף הנך מוזמן לעיין במאמר נגישות לנכים בוינה.

אתר אינטרנט עדכני

רשות התחבורה הציבורית של אוסטריה מפעילה אתר אינטרנט עדכני בו ניתן למצוא את כל המידע הדרוש לשימוש בתחבורה הציבורית : קווי בתחבורה הציבורית, מחירים, זמני נסיעה וכד'.

בנוסף באתר אפשרות לקבוע מסלול נסיעה ולקבל את כל האלטרנטיבות האפשריות. כתיירים לפעמים נגלה שעשינו סיבוב קטן והגענו בדרך הארוכה – אבל לפחות נוכל להגיד שהגענו ליעד.

לאיתור מסלול נסיעה בתחבורה הציבורית – לחץ כאן >>

אפליקציה חכמה

בעלי טלפונים חכמים יכולים להיעזר באפליקציה qando  שבודקת עבורך אילו אמצעי תחבורה ציבורית נמצאים על ידך, לאן הם מגיעים ומאפשרת לך לתכנן מסלול נסיעה, האפליקציה נוחה לשימוש והיא ניתנת להורדה בחינם.

תזהרו לא לשלם !

הכניסה לרכבות והאוטובוסים הציבוריים של וינה נעשית בחופשיות, כלומר אין צורך להציג כרטיס בפני הנהג או להעביר כרטיס בכדי להיכנס ולהשתמש בתחבורה הציבורית.
זהו חלק מהאמון באזרחים האוסטרים אשר רובם לא מעלים על דעתם להשתמש ללא תשלום בתחבורה. אך האמון שניתן הוא לא בלתי מוגבל ולכן מידי פעם נערכת ביקורות פתע על ידי פקחים של רשות התחבורה הציבורית.

הפקחים סוגרים את היציאה מתחנת הרכבת ומבקשים מכל אחד להציג את כרטיס הנסיעה. במידה ואין לך כרטיס נסיעה תאלץ לשלם קנס כספי גדול ולהרגיש במשך דקות ארוכות מבוזה אל מול אלפי הנוסעים שמסתכלים עליך בבוז. 

מחירי נסיעה בתחבורה

כרטיס אישי אחד משמש לנסיעה בכל אמצעי התחבורה הציבורית בתוך וינה, הנסיעה ברכבות החיצוניות כמו זאת לדוגמא שמגיעה לשדה התעופה מצריכה תשלום בנפרד.
מחירו של כרטיס נסיעה בתחבורה ציבורית של וינה נקבע לפי נפח השימוש : כרטיס נסיעה חד פעמי, כרטיס נסיעה יומי וכד', ככול שנפח השימוש עולה כך המחיר יותר אטרקטיבי. לדוגמא אזרחי וינה רוכשים כרטיס נסיעה שנתי בעלות של 1 יורו ליום.

סוגי כרטיסים ומחיריהם

לציבור המשתמשים בתחבורה הציבורית של וינה מוצעים מספר סוגי כרטיסים :

כרטיס נסיעה חד פעמי בעלות של : 2.40 יורו
כרטיס נסיעה ל – 24 שעות בעלות של : 6.70 יורו
כרטיס נסיעה ל – 48 שעות בעלות של : 11.70 יורו
כרטיס נסיעה ל – 72 שעות בעלות של : 14.50 יורו
כרטיס נסיעה ל – 8 ימים בעלות של : 33.80 יורו
כרטיס נסיעה חודשי בעלות של : 45 יורו.

לאזרחי וינה ישנם סוגים נוספים של כרטיסים כגון : כרטיס נסיעה שנתי, כרטיס נסיעה לתלמידים, לפנסיונרים, בעלי מוגבלויות וכד'.

* שים לב !!! כרטיס הנסיעה נכנס לתוקף מרגע שהוחתם על ידי אחת המכונות המוצבות בכל תחנה, אי החתמת הכרטיס שווה לנסיעה ללא תשלום.

היכן ניתן לרכוש כרטיסים ?

רכישת כרטיסים יכולה להיעשות בכמה מקומות :

חנויות טבק : ברחבי העיר ובכניסה לתחנות רכבת נמצאות חנויות טבק בהם ניתן לרכוש כרטיסי נסיעה מכל הסוגים.

תחנות רכבת מרכזיות : בתחנות הרכבת המרכזיות תוכל למצוא נקודות מידע מאוישות בהן תוכל לקבל עזרה במציאת מסלול נסיעה, מידע כללי וכן לרכוש כרטיסי נסיעה בתחבורה הציבורית.

עמדות אוטומטיות : בתחנות הרכבת נמצאות עמדות אוטומטיות לרכישת כרטיסים, המידע בעמדות ניתן גם בשפות נוספות כגון אנגלית.

תזכורת : לאחר רכישת הכרטיס יש צורך להחתימו פעם אחת על מנת שייכנס לתוקף !!! 
 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך