תחבורה לנמל התעופה של וינה

נמל התעופה של וינה

שדה התעופה הבינלאומי של וינה  שווכאט (Schwechat) ממוקם במרחק של כ – 20 ק"מ ממרכז העיר, אך יחד עם זאת התחבורה אל שדה התעופה ומשדה התעופה אל מרכז העיר, יעילה, נוחה וזולה. במאמר הבא תחבורה לנמל התעופה של וינה תקבל את כל המידע העדכני בנושא.

הזמן עכשיו כרטיסים לרכבת המהירה CAT >>

שירות רכבות באירופה

קצת היסטוריה

נמל התעופה וינה, Flughafen Wien , נבנה לאחר האנשלוס (סיפוחה של אוסטריה לגרמניה), במקור שדה התעופה היה אמור לשמש את חיל האוויר הגרמני, אך לקראת סוף מלחמת העולם השנייה הפך שדה התעופה למחנה ריכוז נאצי.

בסיום מלחמת העולם השנייה השתמשו בשדה התעופה בנות הברית : אנגליה, ארה"ב וצרפת ובשנת 1955 לאחר שהושבה לאוסטריה ריבונותה, הפך שדה התעופה לנמל תעופה בינלאומי של וינה.

כיום מדובר בנמל תעופה מודרני, אשר מתפתח בצעדי ענק, רק לאחרונה נבנה בשדה התעופה של וינה מגדל הפיקוח הגבוה ביותר באירופה, ותוכניות להרחבת שדה התעופה נמצאות בשלביהם המתקדמים.

רכבות משדה התעופה

בנמל התעופה הבינלאומי של וינה נבנתה תחנת רכבת ממנה ניתן להגיע למקומות רבים באירופה, לרווחת הנוסעים מופעלות שתי רכבות שמובילות את הנוסעים הרבים למרכז וינה, מדובר ברכבת מהירה ורכבת מאספת.

רכבת מהירה

הרכבת המהירה (CAT) החלה לפעול רק לאחרונה והיא מאפשרת להגיע מנמל התעופה הבינלאומי של וינה למרכז העיר תוך 17 דקות, הרכבת יוצאת משדה התעופה ומגיעה לתחנת הרכבת "לאנד-שטראסה" שם היא מתחברת לתחבורה הציבורית, בין היתר לרכבת התחתית 4U ו – 3U.

לנוחיות ציבור הנוסעים נפתח במהלך חודש נובמבר 2012 קניון ענק מעל תחנת הרכבת "לאנד-שטרסה", בקניון נמצא משרד של הרכבת המהירה, חנויות מזון, אלקטרוניקה, ביגוד, קוסמטיקה וכד'. (ראה בהרחבה בקטגוריה קניות בוינה).

מחיר נסיעה ברכבת המהירה הינו 12 יורו לאדם לכיוון, ישיבה במחלקת עסקים של הרכבת כרוכה בתשלום נוסף.

הזמן עכשיו כרטיסים לרכבת המהירה CAT >>

 

רכבת מאספת S7

הרכבת השנייה נקראת S7 והיא יוצאת מאותה תחנה בשדה התעופה של וינה, אך היא עוצרת במספר תחנות בדרך וזמן הנסיעה לתחנת "לאנד-שטראסה" אורך כ – 30 דקות.

מחיר נסיעה ברכבת הינו 4 יורו לאדם לכיוון. 

אוטובוס

לרווחת הנוסעים משדה התעופה לעיר וינה מופעל קו אוטובוס אשר מגיע למרכז העיר סמוך לתחנת הרכבת התחתית " Schwedenplatz " (שווידן-פלאץ), בתחנת הרכבת התחתית ניתן למצוא את הקווים 1U ו – 4U וכן את החשמלית קו מספר 1 וקו מספר 2. זמן הנסיעה באוטובוס אמור לקחת כ – 40 דקות אך הוא נתון לשינויים בעומסי התנועה בכניסה לעיר.

עלות נסיעה באוטובוס הינו 8 יורו לאדם לכיוון

מוניות

מחוץ לטרמינל ממתינות עשרות מוניות המציעות את שירותם בהסעה למרכז העיר, לבית המלון שלך או לכל מקום אחר שתחפוץ, נהגי המוניות מפעילים מערכת ג'י.פי.אס לכתובת היעד וכך תוכל להיות בטוח כי נהג המונית לא מנסה לסובב אותך סתם כך בעיר.

עלות הנסיעה משדה התעופה לעיר תלוי בשעות העומס ויכול להגיע בקלות ל – 50 עד 60 יורו לכיוון.

בנוסף נהוג לעגל את סכום הנסיעה כלפי מעלה ולהשאיר טיפ לנהג.

שאטלים

כמו בכל שדה תעופה מודרני גם לשדה התעופה של וינה ניתן להזמין שאטלים / הסעות אל שדה התעופה ומשדה התעופה של וינה.

בוינה קיימות מספר חברות המספקות את השירות, בתי המלון בעיר עובדים עם החברות השונות וניתן לבקש מהם להזמין את השירות עבורכם.

אנו ממליצים בחום להזמין מראש הסעה משדה התעופה אצל בחור ישראלי בשם ציון, כך גם תקבל מחיר אטרקטיבי וגם שירות בשפה העברית, לקבלת פרטים נוספים בנושא הסעות בוינה .

 

כתבות שאולי יעניינו אותך