אוטובוסים בוינה

תחבורה ציבורית יעילה

מערכת קווי האוטובוסים של וינה הם דרך נוספת להשלמת רצף תחבורה ציבורית בעיר ונועד לתת את הפתרון המושלם לאותם מקומות בהם לא מגיעה הרכבת התחתית או החשמלית.

האוטובוסים בוינה פועלים על אותה השיטה כמו שאר התחבורה הציבורית של וינה, כלומר כרטיס הנסיעה שמשמש אותך ברכבת התחתית ובחשמלית תקף גם בנסיעה באוטובוס.

קווי האוטובוס של וינה מתחברים לשאר אפיקי התחבורה הציבורית בעיר כגון תחנות הרכבת התחתית, כך יכולים התושבים לנוע בבטחה ובמהירות ולהגיע לכל מקום בעיר על ידי השימוש באחד מאמצעי התחבורה.

אוטובוסים בוינה
מסלול לכל קו

לכל קו אוטובוס מסלול  – אותו ניתן לראות במפה שנמצאת בתחנת האוטובוס או במפה שמוצבת גם בתוך האוטובוס עצמו במפה ניתן לראות איכן מתחבר קו האוטובוס עם רכבת תחתית או חשמלית.

תצוגה דיגיטלית

לצורכי נוחות, בחלק מתחנות האוטובוס מוצבים שלטי מידע המציינים על גבי צג דיגיטלי את מספר קו האוטובוס וזמני ההגעה.

בנוסף בתוך האוטובוס מוצג צג דיגיטלי וכרוז שמודיע על הגעה לתחנה הבאה וכן מציין את מספרי התחבורה הציבורית אשר נמצאת בקרבת מקום.

זמני הגעה :

האוטובוסים בוינה פועלים כל יום החל משעה חמש בבוקר ועד חצות, בסופי שבוע הקווים פועלים עד אחת בלילה, אבל בתדירות נמוכה יותר.

תדירות הגעה של אוטובוס נע בין 5-8 דקות בשעות היום ועד ל – 15-20 דקות במהלך סוף השבוע.

נגישות לנכים ועגלות ילדים

האוטובוסים בוינה נגישים לבעלי מוגבלויות ואימהות עם עגלות ילדים, כאשר האוטובוס עוצר בתחנה הוא יורד לגובה המדרכה ומאפשר כניסה עם עגלת ילדים או כיסא גלגלים, בתוך האוטובוסים עצמם קיימים מקומות עגינה מיוחדים לעגלות ילדים וכיסאות גלגלים וכן מקומות ישיבה שמורים לבעלי מוגבלויות.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך