מוניות בוינה

מונית בוינה - גם זאת תחבורה ציבורית

המוניות בוינה נחשבות על ידי המקומיים (הווינאים) לחלק מהתחבורה הציבורית שמציעה העיר, בעיר בה רוב האוכלוסייה אינה משתמשת ברכב פרטי, שימוש במונית על בסיס קבוע בנוסף לתחבורה הציבורית הרגילה נחשב לדבר שבשגרה.

לכן ברחבי העיר וינה תוכל למצוא מאות מוניות, רובן ממתינות בסבלנות במקומות אסטרטגיים של העיר כדוגמא : מחוץ לתחנות רכבת, תחנות רכבת תחתית, מרכזי קניות, אטרקציות, באזור מרכז וינה – העיר העתיקה ורחובות ראשיים.

מונית בוינה סמוך לבית העירייה
מונית בוינה סמוך לבית העירייה
נהגי המוניות של וינה

רוב נהגי המוניות של וינה אדיבים ומקצועיים, זאת בזכות מבחני רישוי מחמירים שעליהם לעבור בטרם יקבלו רישיון למונית. אולם לאחרונה החלו לעסוק בתחום ללא רישיון אסמכה גם מהגרים חלקם אף לא דוברי גרמנית. הרשויות מפעילות אמצעי אכיפה רבים כנגדם בתקווה לעשות סדר כמו שרק הווינאים יודעים לעשות.

נסיעה במונית

הנסיעה במונית בוינה היא נוחה מאוד, לרוב העיר אינה פקוקה ואין הרבה רכבים בכביש, למעט בשעות העומס ובכניסה לעיר מהכבישים המהירים לכן לרוב, הנסיעה במונית תהיה מהירה ונוחה.

נהגי המוניות של וינה מחויבים להפעיל מונה בכל נסיעה וכן להפעיל את מערכת הניווט של הרכב, (ג'י.פי.אס), זאת על מנת שהנוסע ידע שנהג המונית נוסע בדרך הנכונה ואינו מסובב אותו סתם כך בעיר.

מחיר נסיעה במונית

מחיר נסיעה במונית בתוך העיר וינה יכול לנוע בין 5-10 יורו לנסיעה, תלוי במרחק, בשעת הנסיעה והעומס של התנועה באותו הזמן. בסך הכול מדובר בעיר ללא הרבה רכבים פרטיים לכן הסיכוי שתעמדו בפקק רציני קטן יחסית.

מונית אישית

ישנן חברות מוניות בוינה שמציעות שרותי ליווי אישיים בעיר, במקרה כזה תעמוד לרשותך מונית ונהג שייקח אותך לכל האטרקציות שמציעה וינה, ימתין לך בסבלנות ובמקצועיות של מדריך תיירות ויסביר לך על ההיסטוריה והמקומות בהם תבקר. מדובר בשירות יקר יחסית - אבל שיש לך זמן מוגבל לטייל ולראות את וינה לפעמים זה כדאי.

שירות של סיורים מודרכים ורכב צמוד ניתן לקבל גם בעברית לפרטים : סיורים בוינה  
 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך