כשרות בוינה

כשר בוינה - אוכל בהשגחת ועדת הכשרות

הקהילה היהודית שומרת כשרות בוינה היא קהילה קטנה יחסית, בעיר וינה פועלות חמש מסעדות כשרות, חלביות ובשריות, שתי מכולות, אטליז ושרותי קייטרינג. אך יחד עם זאת ישנם כמה סוגי כשרויות, כשרות שמקובלת על קהילת חב"ד, קהילת הבוכרים, הקהילה החרדית והכיפה הסרוגה.

מסעדות כשרות

מסעדת אלף אלף של הקהילה היהודית, מסעדת בחור טוב והמקום של שמחה הן המסעדות היחידות שמחזיקות בתעודת כשרות בשרית. נובלינו ופיצה פרגו הן היחידיות שמחזיקות בתעודת כשרות חלבית, מידע מורחב ניתן למצוא במאמר : מסעדות כשרות בוינה

קייטרינג כשר

קייטרינג כשר הוא חלק מפעילות המסעדות הכשרות של וינה, מסעדת אלף אלף, מסעדת בחור טוב והמקום של שמחה, ישמחו להכין קייטרינג כשר עבורכם. נוסף אליהם ניתן לפנות לזלמן המעלים של המכולת הכשרה פאדני, זלמן, איש חב"ד, מארגן אירועי קייטרינג איכותיים. כך גם המטבח הביתי של יעל אשר מכינה ארוחות קייטרינג במחירים סבירים.

אטליז כשר

בשר כשר ניתן להשיג באטליז של ברל'ה (בטבור שטראסה) וכן בחנות של מסעדת בחור טוב בכרמליטה מרקט או במסעדה.

מכולות כשרות

מכולת פאדני בטבור שטראסה ומכולת הדר בכרמליטה מרקט הן המכולות היחידיות בהן ניתן להשיג מוצרי מזון כשר, מוצרים של אוסם, עלית, תנובה, זוגלובק, יינות ישראלים כשרים ועוד.

שומרים כשרות בוינה

מטייל שומר כשרות בוינה יכול להסתדר בעיר וינה בקלות, האוכל במסעדות הכשרות בוינה טעים ואיכותי, לשישי שבת אפשר להזמין אוכל מוכן מהמטבח של יעל או להתארח אצל אחת מהמשפחות היהודיות בעיר. מצרכים בסיסים כמו : סלט חומוס, נקניקים, חטיפים וקופסאות שימורים אפשר לקנות במכולות הכשרות של וינה. מיע נוסף על עסקים כשרים בוינה תמצא בשירות למטייל בוינה
 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך