טיפים לוינה

טיפ קטן והרווחת בגדול !

הטיפים הקטנים יכולים להיות הרווח הגדול שלך, במאמר טיפים לוינה, אספנו עבורך מספר טיפים והמלצות הקשורות בהתנהלות בבתי מלון, מסעדות, ביקור באתרים, אטרקציות, שימוש בתחבורה ציבורית, תקשורת וכללי זהירות כיצד להימנע מליפול בידם של נוכלים.

נסיעה לחופשה בעיר וינה, אמורה להשאיר בזיכרוננו וליבנו חוויה נפלאה, הטעם של הקפה בבוקר, שטרודל תפוחי העץ, השניצל הווינאי המדהים, פאר הארמונות ויופיים של  הגנים והפארקים. טיפים נכונים ויעילים להתנהלות נכונה בוינה יכולים לשדרג את הטיול ולחסוך לך כסף.

תפריט מבית קפה זאכר
תפריט מבית קפה זאכר
טיפים לחוויה קולינרית במסעדות ובתי קפה

ביקור באחד מבתי הקפה או המסעדות של וינה, זאת חוויה קולינרית, בחלונות הראווה מוצגות עוגות טעימות ומיוחדות, שניצל ווינאי עשוי דק דק בגודל של צלחת ענקית, סלט תפוחי אדמה מיוחד ומטעמים ממטבחים נוספים ברחבי העולם. אך ישנם מספר עובדות וכללים שעליך לדעת....

1. תשלום תשר (טיפ) בוינה אינו חובה, המלצרים מקבלים שכר הוגן ותנאים הולמים עבור עבודתם, אך יחד עם זאת נהוג לעגל את החשבון כלפי מעלה, המלצר יקבל כל סכום באהבה ואדיבות.

2. בתי קפה בוינה מציעים למעלה מעשרים סוגים של קפה, בכל בית קפה על השולחן מונח ספרון שנקרא ABC, בספרון פירוט של כל סוגי הקפה ומה הקפה מכיל.

טיפים לנסיעה בטוחה בתחבורה הציבורית

מערכת התחבורה הציבורית של וינה היא אחת הטובות בעולם, עבור הווינאים שנוהגים להשתמש בתחבורה הציבורית על בסיס יומי היא זולה, יורו ליום, (365 יורו בשנה). לתיירים שמגיעים למספר ימים המחיר גבוה יותר.

1. הנסיעה בתחבורה הציבורית לילדים מתחת לגיל 12 פטורה מתשלום, בעת רכישת כרטיסי נסיעה לתחבורה הציבורית, כנס למודיעין שנמצא בתחנות הרכבת הגדולות ובקש לאמת את המידע, על מנת לוודא שלא השתנו התקנות.

2. ישנם כללי התנהגות בזמן השימוש בתחבורה ציבורית :

כאשר הרכבת, החשמלית או האוטובוס מגיעים, מקובל קודם כל לתת לנוסעים שרוצים לרדת בתחנה לרדת ורק אז לעלות.

בזמן עליה או ירידה במדרגות הנעות, עליך לעמוד צמוד לימין, אל מנת לאפשר לממהרים לעלות או לרדת מצד שמאל.

תקשורת וטלפונים בוינה

בעולם בו הטלפונים החכמים הפכו לנגישים כמעט לכל אחד, מומלץ לרכוש בעלות של 10 יורו בלבד, סים של חברת טי מובייל, הסים מעניק 3 ג'יגה גלישה ברשת הסלולרית של אוסטריה.
רכישת הסים והנגישות לאינטרנט יכולים לחסוך לך כסף רב, תקשורת לישראל, שימוש באפליקציות ויכולת ניווט בוינה בעזרת וויז.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך