החזרי מיסים בוינה

כיצד לקבל חזרה את המע"מ באוסטריה

אוסטריה, ככל מדינה אחרת בעולם גובה מאזרחיה מס על רכישות של מוצרים, שירותים, מזון ועוד, בישראל כולנו מכירים את המס בשם: מע"מ (מס ערך מוסף). זהו מס שמשלמים עבור כל רכישה שמתבצעת בישראל.

בישראל מדובר על מס אחיד בגובה של 18%, באוסטריה גובה המס נקבע על פי הקטגוריה של המוצרים כגון : שירותים, מוצרי מזון, ביגוד, מוצרי חשמל, תיירות וכד'.

החזרי מס על קניות בוינה

כתייר שעושה שופינג של מוצרי חשמל, אלקטרוניקה, ביגוד והנעלה באוסטריה, אתה זכאי לקבל החזרי מיסים בוינה בזמן יציאתך מגבולותיה של אוסטריה.

הליך קבלת החזרי מס אינו מסובך, אך ידרוש ממך להגיע חצי שעה מוקדם יותר לשדה התעופה של וינה או כל שדה תעופה אחר באוסטריה.

תנאים לקבלת החזרי מס

על מנת לקבל החזרי מס על רכישות באוסטריה, יהיה עליך לעמוד במספר תנאים :

תנאי ראשון : כניסתך לאוסטריה נעשתה עם דרכון ישראלי או דרכון אחר ובלבד שהדרכון לא שייך לאחת ממדינות האיחוד האירופאי.

תנאי שני : העסקאות צריכות להתבצע בשטחה של אוסטריה, עסקאות שנעשו במדינות אחרות בהם ביקרת לא נחשבות, אלא אם כן אתה טס חזרה לישראל משטח שיפוטן.

תנאי שלישי : סכום של כל אחת מהקבלות צריכות להיות בגובה של 200 יורו לפחות. רכישה בחנות אחת מתחת לסכום המינימלי של 200 יורו, לא תזכה אותך בהחזרי מס.

תנאי רביעי : המוצרים שרכשת צריכים להיות שייכים לאחת מקטגוריות הבאות - מוצרי חשמל, אלקטרוניקה, ביגוד והנעלה בלבד. רכישה של מוצרים או שירותים מקטגוריה אחרת כגון :תיירות, מזון וכד', לא תזכה אותך בהחזרי מס.

תנאי חמישי : מילוי טופס Tax Free בחנות בו רכשת את המוצרים, את הטופס אמור למלא המוכר בחנות, לחתום עליו ולצרף את החשבונית.

תהליך קבלת החזרי מס בשדה התעופה

בהגיעך לשדה התעופה, עליך לפנות לפקיד המכס, להציג בפניו את כרטיס הטיסה, הדרכון ואישורי הפטור ממס שקיבלת מהחנויות בצירוף חשבוניות קנייה.

פקיד המכס יבדוק את המסמכים שלך וימלא טופס בקשה להחזר מס, את הטופס ייתכן ותתבקש לאשר בחותמת משטרת שדה התעופה.

הטופס החתום מהווה אסמכתא לקבלת החזר המס במזומן מפקיד המכס.

קניות בוינה

קניות בוינה יכולות להיות מהנות. בתקופות של סוף עונה אפשר למצוא מבצעים בחנויות הביגוד, מחירים זולים של בגדים ונעלים איכותיים, הזדמנויות מיוחדות ברכישת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, אבל עליך לזכור ולדאוג שלא לעבור את המכסה שמותיר לך המכס הישראלי להכניס לישראל.
 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך