מוזיאון הארכיטקטורה של וינה - Architekturzentrum Wien

המרכז לארכיטקטורה (AZW)

מוזיאון הארכיטקטורה של וינה שוכן באזור המכובד מאוד של רובע המוזיאונים בעיר העתיקה, אזור בו שוכנים מיטב המוזיאונים בעיר כמו המוזיאון לאמנות מודרנית, מוזיאון ליאופולד ומוזיאונים נוספים. אך לא בכדי קיבל מוזיאון או מרכז העוסק בארכיטקטורה מקום מכובד שכזה.

וינה היא עיר בה הארכיטקטורה המיוחדת ניכרת בכל פינה ובמיוחד בעיר העתיקה, האזור אותו מקיפה טבעת הרינג שטראסה.

מוזיאון הארכיטקטורה של וינה - Architekturzentrum Wien
ארכיטקטורה באירופה

אירופה כולה פרחה מבחינה ארכיטקטונית במאה ה- 19 ובתחילת המאה העשרים, כאשר וינה לקחה חלק פעיל בפריחה זו. עם מדריכי המרכז לארכיטקטורה של וינה ניתן לצאת לסיורים בהם תגיעו לנקודות מיוחדות מבחינה ארכיטקטונית ברחבי העיר, בעיקר במרכזה.

נראה כי כמעט כל רחוב ברחבי העיר מכיל בתוכו יותר מבית אחד אשר הושקעה בו מחשבה רבה מבחינה אדריכלית והוא בולט על סביבתו. במהלך הסיורים יוצגו מבנים שתוכננו בידי אדריכלים אוסטרים מוכרים כמו יוזף הופמן או אוטו וגנר.

למרות שבוינה ישנם מבנים עתיקים יחסית, בני כמה מאות שנים אשר הם מהודרים מבפנים ומבחוץ כמו הארמונות למיניהם, בית האופרה ועוד, נראה כי מרכז הארכיטקטורה של וינה בחר להתמקד בתערוכות המוצגות בו דווקא בארכיטקטורה המודרנית, הארכיטקטורה במאה העשרים ואפילו המאה ה- 21.

לכל בעלי העניין בתחום, מוזיאון הארכיטקטורה של וינה מציג דגמים שונים של מבנים הן בתערוכת קבע גדולה והן בתערוכות בינלאומיות המוצגות באופן זמני.

חובבי העיצוב והארכיטקטורה

מוזיאון הארכיטקטורה של וינה (Architekturzentrum Wien) מהווה מקום מפגש עבור אלה אשר מבנים עבורם הם יותר מארבעה קירות ותקרה אלא כאלה הרואים בארכיטקטורה אמנות אמיתית. מלבד התערוכות, מתקיימות במקום הרצאות, דיונים ופאנלים העוסקים בנושאים שברומו של עולם בתחום. מוצג בו גם לקסיקון אדריכלי וינה בשנים 1770-1945 ובו מפורטים אדריכלים שונים שפעלו בוינה בשנים הללו והביאו את נוף העיר להיות מה שהוא.

לא מדובר על האדריכלים הבולטים בלבד אלא גם אדריכלים מוכרים פחות אשר עדיין היו אמונים על פרויקטים שונים בעיר ושתרמו בעשייתם לנופה של העיר.

חלק נוסף במוזיאון הארכיטקטורה של וינה שלא ניתן להתעלם ממנו הוא המסעדה שבמקום. המסעדה תגרום לכם לחשוב לרגע שאתם בנקודה כלשהי במזרח התיכון ולא במרכזה של אירופה ולא בכדי. היא תוכננה בשיתוף עם אדריכל תורכי ולכן היא קיבלה מראה אוריינטלי ומיוחד.

שעות פעילות :

המוזיאון פתוח מידי יום החל מהשעה 10:00 בבוקר ועד לשעה 19:00 בערב

דרכי הגעה :

המוזיאון נמצא ברובע המוזיאונים של וינה, סמוך לרינג שטראסה, סמוך לתחנות התחתית :

Museumsquartier – 2U
Volkstheater – 3U, 2U

 

כתבות שאולי יעניינו אותך