מומוק - Mumok - המוזיאון לאומנות מודרנית

מומוק מוזיאון לאמנות מודרנית בוינה

המוזיאון לאמנות מודרנית (Mumok) נמצא ברובע המוזיאונים וניתן להבין את מהותו האמנותית כבר מבחוץ. מבנה מוזיאון מומוק הוא מבנה מלבנים בעלי מראה תעשייתי דומה לאבן בזלת שחורה. גם כאשר נכנסים אל תוך המוזיאון לאמנות מודרנית, מערכות התאורה והאוורור החשופות ולא מוסתרות מדגישות את העובדה כי כאן מדובר במוזיאון העוסק באמנות מודרנית ועכשווית.

במוזיאון מומוק מוצגות כ- 7000 יצירות מתחילת המאה העשרים ועד היום. מלבד האוסף הקבוע המוצג במוזיאון, נערכות בו גם מגוון תערוכות של אמנים בני זמננו, כולל אמנים בתחילת הדרך.

הזמן עכשיו כרטיסים מראש למוזיאון מומוק וינה >>

מומוק - Mumok - המוזיאון לאומנות מודרנית
מודרני שהוא גם קלאסי

אמנם האמנות של תחילת ואמצע המאה העשרים נחשבת לאמנות מודרנית, אך היא כבר אמנות מודרנית קלאסית. במוזיאון ישנו אגף המציג אמנות מודרנית מתחילת ואמצע המאה העשרים על זרמיה השונים: אקספרסיוניזם המיוצג ביצירות של קוקושקה, קירשנר או גרסטל, קוביזם אותו ניתן לראות ביצירות של לורנס או באלה, סוריאליזם המוצג ביצירותיהם של מגריט, ארנסט ועוד.

האוסף של איירין ופיטר לודוויג

האוסף של איירין ופיטר לודוויג כולל יצירות אמנות רבות מן הפופ ארט האמריקאי כמו יצירות של אנדי וורהול, רוי ליכטנשטיין, ג'ון צ'מברליין ועוד. מלבד אמנות ססגונית זו כולל האוסף גם יצירות של אמנים כמו פיקאסו, בויס, המילטון ועוד.

האקציוניזם של וינה- חיבור של מחאה ואמנות לאמנות בת זמננו

האקציוניזם של וינה היתה תנועה אמנותית קיצונית שפעלה בשעות השישים של המאה העשרים. התנועה הציגה את מחאתה ואת עקרונותיה באמצעות יצירות אמנות אותן ניתן לראות במוזיאון. התנועה סללה את הדרך לאמנות בת זמננו. יצירותיה כללו לא רק ציורים אלא עבודה עם חומרים שונים במגוון צורות במרחב. חברי התנועה לא בחלו באמצעים ולכן יצירותיהם הן מרתקות ומוקדש להן אזור שלם במוזיאון.

הזמן עכשיו כרטיסים מראש למוזיאון מומוק וינה >>

ההתפתחות מן האקציוניזם של וינה לאמנות בת זמננו היא טבעית. במוזיאון לאומנות מודרנית מוצגות יצירות רבות בנות זמננו העשויות מגוון חומרים, כוללות טכניקות כמו צילום, פיסול במרחב, וידיאו ארט ועוד.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך