מוזיאון הקולנוע של וינה - Vienna Film Museum

מוזיאון הסרטים הכל על התפתחות הקולנוע ...

טיול בעיר העתיקה של וינה מוביל אותך למסע היסטורי בין מבנה מפואר אחד לאחר, מארמון הופבורג בו חיה השושלת ההבסבורגית לארמון שנבורן המפורסם והמפואר אותו חובקים גנים מלכותיים ומקסימים. גם מוזיאונים לא מעטים ישנם בעיר העתיקה - המוזיאון לאמנות יפה, המוזיאון לאמנות שימושית, מוזיאון לטבע ועוד מוזיאונים רבים.

אך לפעמים מתגלה באקראי פנינה נחמדה, לפעמים במהלך הליכה רגלית בין מוזיאון מפורסם אחד למשנהו, פתאום מתגלה מוזיאון נוסף, מוזיאון שמסתתר לו באחת הסמטאות המדהימות של וינה, מוזיאון אשר זוכה לפחות תהודה סביבו אולם הוא לא פחות בחשיבותו ממוזיאונים אחרים. אחד מאותם מוזיאונים נסתרים הוא מוזיאון הקולנוע של וינה.

מוזיאון הקולנוע והסרטים של וינה

ביקור במוזיאון הקולנוע

מוזיאון הקולנוע של וינה (Vienna Film Museum) הוקם במטרה לתת מענה לכל מי שמעוניין לרדת לעומקו של המדיום הקולנועי, לראות תיעוד של הפקת סרטים שאינם סרטי מיינסטרים אלא סרטים אוונגרדים, סרטים עצמאיים שהופקו שלא למטרה מסחרית. המוזיאון לקח על עצמו לשמר את היצירה הקולנועית לאורך השנים. הוא כולל צילומי, קטעי וידיאו, קטעי עיתונות הנוגעים לסרטים ולעשיה הקולנועית, כרזות ועוד.

בזמן סיור במוזיאון ניתן לעקוב אחר ההתפתחות הקולנועית מאז אותם סרטים אילמים שהיו בהתחלה ועד לסרטים מלאי האפקטים של ימינו. ניתן לעבור בתוך המוזיאון בתוך אולם עצום מלא גלגלי סרטים המונחים בצורה פשוטה ואותנטית ודווקא הפשטות הזאת מעצימה אותם ומדגישה בכמה עשיה המדובר.

במוזיאון הסרטים מוצגים בסביבות 25500 סרטים- כמות סרטים עצומה לכל הדעות. בנוסף להצגה של הסרטים וכל האובייקטים הקשורים אליהם ולהכנתם, במוזיאון ישנם גם מכשירים וחפצים בהם נעשה שימוש לצורך הפקת סרטים לאורך השנים.

מדובר על ציוד טכנולוגי הכולל מצלמות, מכשירי הקלטה, מכשירים המיועדים לעריכה וחיתוך. המוזיאון מתעד ושומר כרזות מקוריות לפרסומם של סרטים שונים. רבות מהכרזות עוצבו על ידי אמנים.

חינוך לקולנוע וסרטים

בנוסף לתיעוד הכולל את כל האלמנטים הקשורים בקולנוע, המוזיאון עוסק גם במחקר וחינוך. הוא ממחיש לילדים בבתי הספר שמכירים את הסרט הדיגיטלי אותו מריצים על כל מכשיר בקלות רבה, את הפרוייקט הגדול שהיווה הסרט בעבר- הן הפקתו ואפילו גם הקרנתו.

אין ספק כי המכשירים הגדולים והכבדים שבהם נעשה שימוש לצורך הקרנת סרט מוציאים אפילו את דור הסמארטפונים משלוותו ואדישותו. אם אתם חובבי קולנוע, והתעניינותכם בתחום רחבה מעבר לצפיה בסרטים הוליוודים, הכנסו לתוך העולם המרתק של הקולנוע על כל היבטיו.

דרכי הגעה :

המוזיאון נמצא סמוך למוזיאון אלברטינה, וכיכר אלברטינה (אלברטינה פלאץ Albertina Platz)

 

כתבות שאולי יעניינו אותך